APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook pridáva funkciu chronologického zobrazenia obsahu na nástenke. Tu ju nájdete!

Facebook dáva používateľom možnosť zobrazenia obsahu chronologicky, ako bol publikovaný

Sociálna sieť Facebook patrí medzi populárne platformy, ktoré sa tešia obľube nielen u nás, ale aj na celom svete. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu oznámila viacero noviniek, ktoré bude postupne zavádzať. Jedna z nich však vyčnieva nad ostatnými.

Viac kontroly nad obsahom na nástenke Facebooku

V súčasnosti sa nám o obsah, ktorý vidíme na nástenke Facebooku, stará najmä chytrý algoritmus, do ktorého dávame vstupné údaje. Ide napríklad o zvolenie možnosti sledovania stránok, ako interagujeme s obsahom podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Facebook dlhodobo odmietal dať používateľom možnosť zobrazenia príspevkov podľa chronologického publikovania. Používatelia, ktorí chceli využívať tento spôsob zobrazenia obsahu, museli preto siahnuť po aplikáciách tretích strán. Najnovšie to vyzerá tak, že Facebooku „pretiekol“ pohár trpezlivosti v súvislosti s obchádzaním ich algoritmov, a tak používateľom chce ponúknuť viac kontroly nad obsahom, ktorý vidia. 

Sociálna sieť totiž oznámila, že ponúka používateľom možnosť triedenia obsahu na nástenke od najnovších k najstarším. Inými slovami, používatelia si ho budú môcť usporiadať podľa toho, ako bol publikovaný. V rámci publikovaných náhľadov sa rovnako môžeme dozvedieť, že tento obsah nebude starším ako 3 dni.  

„Panel filtra informačných kanálov ponúka ľahší prístup aj k najnovším informáciám, vďaka čomu je jednoduchšie prepínať medzi algoritmicky zoradeným informačným kanálom správ a informačným kanálom chronologicky zoradeným podľa najnovších príspevkov ako prvých. Používatelia aplikácií pre Android majú prístup na panel filtra informačného kanála, keď sa posunú v informačnom kanáli správ nahor. Rovnaká funkcionalita bude k dispozícii aj v aplikácii pre iOS v nasledujúcich týždňoch. Bez ohľadu na to, ako často ich používate, v ponuke Skratky nájdete položku Najnovšie a Obľúbené.“ Píše sociálna sieť v publikovanom blogu.

Facebook zobrazenie obsahu na nastenke_chronologicke usporiadanie
Zdroj: Facebook

Spoločnosť rovnako ohlásila, že používatelia dostanú k dispozícii rovnako nástroj, prostredníctvom ktorého budú môcť vypnúť politickú reklamu.

K samotnej nástenke s najnovším obsahom sa aktuálne môžete dostať pomocou cesty Ponuky menu (tri čiarky v pravom hornom rohu), následne kliknite na možnosť Najnovšie.

Facebook_zaobrazenie obsahu chronologicky
Zdroj: Vosveteit

V každom prípade ide o posun vpred. Pevne veríme, že funkcia sa vám páči.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close