Spravodajstvo

Facebook pridáva do aplikácie audio klipy, ale i podcasty. Funkcia je zatiaľ obmedzenou len pre časť používateľov

Sociálna sieť Facebook prináša audio obsah do rozhrania aplikácie. Ponúkne podcasty, živé vysielania, ale i krátke audio klipy.

Sociálna sieť Facebook v audio obsahu vidí veľký potenciál. Dokazuje to najnovšia funkcia, ktorá sa objavila naprieč aplikáciou spoločnosti. O čo konkrétne ide? Sociálna sieť sa rozhodla pridať do aplikácie nové funkcie, ktoré majú sprostredkovať audio obsah.

Facebook ponúka už aj audio obsah. Funkcia je dostupnou len pre časť používateľov

Ako upozorňuje portál techcrunch.com, tak naprieč rozhraním aplikácie sociálnej siete, môže časť používateľov pristupovať k novému typu obsahu. Ide konkrétne o audio v podobe podcastov, živých vysielaní, ale i krátkych zvukových klipov. Druhým dychom však musíme dodať, že funkcia je zatiaľ obmedzenou len pre americký región pričom spoločnosť doposiaľ neinformovala, kedy budú tieto novinky dostupné aj na globálnom trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sociálna sieť v súvislosti s touto novinkou hovorí, že umožní tvorcom tohto typu obsahu jednoduchšie osloviť širšie publikum a na druhej strane, používatelia sa dostanú k tomuto obsahu jednoduchšie. Facebook hovorí, že používatelia budú mať dostupný audio obsah najmä od tvorcov obsahu, ktorých už sledujú. Rovnako však dodáva, že bude im ponúknutý aj obsah od iných tvorcov, kde je predpoklad, že by ich mohol zaujímať.

Facebook_nove funkcie audio zvuku
Zdroj: Facebook

Môžeme predpokladať, že tieto tri nové zvukové funkcie, sú „protiútokom“ na sociálnu sieť Clubhouse, ktorá je založená na zvuku a oslovuje čoraz viac používateľov. Bude preto zaujímavé sledovať, či sa Facebooku podarí uspieť, alebo nie.

Táto novinka mimochodom prichádza po náročnom týždni pre Facebook, najmä po jednom z jeho najdlhších výpadkov k dnešnému dňu, ktorý spoločnosť stál nemalé finančné prostriedky. Nehovor viac o tom, že desiatky miliónov používateľov počas výpadku služieb Facebooku, ako sú WhatsApp, či Messenger, sa registrovalo do konkurenčných platforiem. Rovnako treba povedať, že sociálna sieť bola v posledných dňoch pod paľbou kritiky potom, ako informátor v senáte USA prezradil, ako je sociálna sieť neschopnou bojovať proti dezinformáciám.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close