APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Facebook opäť raz ukázal, že to „vie“: Funkciu služby WhatsApp, „Vidieť iba raz“, je možné jednoduchým trikom obísť

Funkciu vidieť Iba raz v službe WhatsApp je možné jednoduchým trikom obísť. Zatiaľ nevieme, či ide len o chybu, alebo vývojári jednoducho na toto nemysleli.

Ešte koncom minulého mesiaca sme vás informovali o tom, že vývojári služby WhatsApp začali distribuovať funkciu „Vidieť iba raz“ pre prvých používateľov. Funkcia vo všeobecnosti umožňuje odosielanie multimediálnych súborov ako sú fotografie, či videá v špeciálnom režime, ktorý umožňuje vidieť adresátovi obsah iba jedenkrát. Potom, ako adresát tohto typu správy si pozrie tento obsah, tak mu je následne automaticky odstránený a odosielateľ tejto správy je o tom informovaný, že obsah bol videným. Funkcia je dostupnou od verzie aplikácie 2.21.14.3.

Použitie funkcie je veľmi jednoduché. Stačí len vybrať multimediálny obsah, ktorý chcete odoslať. Následne v adresnom riadku uvidíte ikonu s číslovkou „1“. Potom, ako na ňu kliknete, tak odošlete multimediálny obsah v tomto špeciálnom režime.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkciu sa dá jednoduchým trikom obísť

Cieľom tejto funkcie je, aby sa obsah zdieľaný týmto spôsobom nedostal neskôr do nesprávnych rúk, resp. aby nebol ďalej šíreným. Bohužiaľ, táto funkcia stráca na významne, ak poznáte tento jednoduchý trik. Na tému upozorňuje portál andro4all.com.

Všetko, čo potrebujete k tomu spraviť, aby ste mohli k tomuto obsahu pristupovať aj neskôr, je otvoriť si službu WhatsApp Web a prihlásiť sa do svojho účtu. Keď sa chaty zosynchronizujú vo webovom rozhraní aplikácie, tak ak si zapnete následne v smartfóne režim lietadla, tak si budete môcť pozrieť multimediálny obsah v počítači toľkokrát, koľko budete chcieť, pokiaľ opäť nezapnete v smartfóne internet, aby sa služba zosynchronizovala. Dokonca si takto prezretý obrázok, či video, budete môcť aj stiahnuť do počítača.

Trik spočíva v tom, že ako sa zosynchronizujú účty, obsah vašich konverzácií sa stiahne do vášho počítača vrátane obrázkov, či videí, ktoré majú neskôr zmiznúť. Keď však zapnete v smartfóne režim lietadla, tak WhatsApp web, stratí spojenie a nemôže sa následne synchronizovať s hlavným účtom služby. Znamená to, že stiahnutý obsah si môžete následne prezrieť viackrát a to bez obáv, aby ste sa báli, že dôjde k jeho okamžitému odstráneniu.

Aktuálne nie je známe, či ide o chybu, alebo jednoducho vývojári na túto situáciu nemysleli. V každom prípade, treba brať zatiaľ do úvahy, že funkcia je momentálne dostupnou naprieč BETA programov a je teda možné, že WhatsApp tento nedostatok ešte vyrieši predtým, ako bude funkcia dostupnou pre širokú verejnosť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close