Facebook dáva tvorcom skupín možnosť zarobiť si peniaze. Takto to bude fungovať!

Facebook vytvára nový nástroj, ktorý umožní správcom skupín zarábať peniaze. Chce ich motivovať, aby vytvárali kvalitný obsah.

Facebook skupiny
Zdroj: Facebook

Sociálna sieť Facebook predstavuje pre tvorcov skupín niekoľko noviniek, ktorých cieľom je umožniť tvorcom skupín zarábať peniaze. Ako to chce dosiahnuť?

Vedenie skupiny je tiež práca

Možno si to málokto uvedomuje, ale spravovanie stránok, ale i skupín na sociálnej sieti je tiež práca, ktorá zaberá veľa času. Sociálna sieť predstavila celkovo tri nové nástroje, ktoré budú môcť využiť tvorcovia skupín, aby zarobili peniaze.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou z nich je možnosť vytvorenia zbierky, druhou vytvorenie e-commerce obchodu a treťou, pre väčšinu správcov skupín asi najzaujímavejšou, je členské predplatné pre používateľov, ktorí budú môcť pristupovať k špeciálnym podskupinám.

Nedá sa poprieť, že spravovanie skupín dá zabrať veľa času obzvlášť ak ide o skupiny s veľkým dosahom a aktívnymi používateľmi. Cieľom sociálnej siete je tvorcov skupín v tomto prípade motivovať, aby vytvárali kvalitný obsah.

„Naozaj chceme byť pre tvorcov tým najlepším miestom, kde budú mať udržateľné podnikanie a ponuku, pretože vieme, že obsah, ktorý vytvárajú pre ľudí na Facebooku, je skutočne hodnotný,“ povedal pre CNBC Tom Alison, vedúci aplikácie Facebook. „Práca, ktorú robíme s administrátormi skupiny, je rozšírením a uznaním toho.“

Sociálna sieť prezradila, že skupiny na Facebooku sú dnes jedným z kľúčových produktov, ktorý využíva 62% používateľov sociálnej siete. Hovoríme tak o mase ľudí, ktorá tvorí 1,8 miliardy používateľov.

Nové funkcie Skupín sú menej určené pre Facebook na zvýšenie vlastných príjmov a sú viac zamerané na motiváciu používateľov, aby zostali a vybudovali si svoje publikum. V závere však treba dodať, že sociálna sieť uviedla, že tieto nové nástroje bude sprístupňovať postupne a teda môže trvať nejaký ten piatok, kým budú dostupné globálne.

Facebook v krátkej nadväznosti robí významné zmeny

Rovnako treba povedať, že ide o jeden z prvých krokov spoločnosti Meta (Facebook) potom, ako materská firma sociálnej siete zmenila svoje mena. Dôvodom tohto kroku bolo, že Meta nechcela byť vnímaná len ako Facebook, lebo pôsobenie ich činnosti je oveľa širšie. Meta rovnako prezradila, že pracuje na projekte Metaverse, čo je mobilný internet novej generácie, ktorý by nás mal vtiahnuť hlbšie do virtuálnej reality. Má ísť o priestor, kde by sa mali používatelia stretávať, zabávať, ale i pracovať.  V súvislosti so sociálnou sieťou Facebook, ide o druhý významný krok potom, ako spoločnosť oznámila, že vypína technológiu rozpoznávania tvárí, ktorá dlhodobo vyvoláva kontroverziu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre