Facebook chystá novú funkciu. Bude na nej spolupracovať so službou Spotify. Uvítate ju?

Služba Spotify bude hlbšie integrovanou do Facebook aplikácie.

Facebook a Spotify
Zdroj: Facebook, Spotify

Sociálna sieť Facebook spolu s ďalšími partnermi na čele so Spotify, sa chystá spustiť nový projekt pod názvom „Project Boombox“, prezradil Mark Zuckerberg v týchto dňoch. Na tému upozorňuje portál techcrunch.

Project Boombox prinesie Spotify do aplikácie Facebooku

Pod pojmom Project Boombox sa schováva natívny prehrávač hudby integrovaný v aplikácii Facebook. Ten by mal umožniť používateľom prehrávanie hudby počas toho, ako interagujú s aplikáciou bez toho, aby museli opustiť aplikáciu Facebooku. Podľa publikovaných správ hlavným partnerom spoločnosti Faceboook je služba Spotify, ktorá sa teší obrovskej popularite naprieč celým svetom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zuckerberg o tejto novinke hovorí, ako o ďalšej funkcii, ktorá zlepší používateľský zážitok z používania sociálnej siete a rovnako umožní tvorcom hudby jednoduchšie šíriť ich prácu. Hovorí, že z audio obsahu sa stane vo svojej podstate „obsah prvej triedy“. Reportér Caseym Newtonom si myslí, že skôr ide o snahu sociálnej siete, aby udržala krok s konkurenciou v oblasti audio obsahu, akou je napríklad Clubhouse.

„Myslíme si, že zvuk bude prvotriednym médiom a že v rámci celého tohto spektra budú existovať všetky tieto rôzne produkty,“ uviedol Zuckerberg. „Samozrejme, zahŕňa niektoré oblasti, ktoré sú v poslednej dobe populárne, napríklad podcasting a podobné živé zvukové miestnosti, ako je tento, ale myslím si, že v tejto oblasti sú niektoré zaujímavé veci nedostatočne preskúmané.“

Funkcia ako taká bola doposiaľ testovaniu v niektorých regiónoch mimo USA, najmä v Mexiku a Thajsku. Portál ďalej píše, že v najbližších týždňoch môžeme očakávať, že sa objaví aj v komerčne dostupnej verzii aplikácie Facebook. Pravdepodobne ju však spoločnosť začne distribuovať najprv v USA a neskôr v ďalších oblastiach, kde pôsobí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre