BezpečnosťSpravodajstvo

Facebook: „Budeme odstraňovať falošné tvrdenia o vakcínach proti COVID-19“

Facebook urobí veľkú čistku. Zavádzajúce správy okolo COVID-19 bude odstraňovať

Sociálna sieť Facebook oznámila, že bude aktívnejšie bojovať voči dezinformáciám o vakcinácii proti COVID-19, ktoré sa šíria prostredníctvom ich stránok. Dôvodom tohto kroku je zvýšená intenzita šírenia zavádzajúcich informácií ohľadne očkovania v súvislosti so začatím distribúcie prvých vakcín.

„Vzhľadom na nedávne správy, že vakcíny COVID-19 sa čoskoro rozšíria po celom svete, začneme v priebehu nasledujúcich týždňov odstraňovať falošné tvrdenia o týchto vakcínach, ktoré odborníci na verejné zdravie na Facebooku a Instagrame odhalia.“ píše sociálna sieť na svojich stránkach.

Sociálna sieť ďalej hovorí, že nepravdivé správy, ktoré budú v jej hľadáčiku, budú najmä tie, ktoré presadzujú klamstvá o bezpečnosti vakcín, účinnosti, nežiadúcich vedľajších účinkoch a podobne. Takým najznámejším hoaxom, ktorý sa šíri (nielen) sociálnymi sieťami je, že očkovanie obsahuje mikročipy.

„Napríklad odstránime nepravdivé tvrdenia, že vakcíny COVID-19 obsahujú mikročipy alebo čokoľvek iné, čo nie je na oficiálnom zozname zložiek vakcín…“

Facebook ďalej dodáva, že odstránené budú rovnako správy o COVID-19, ktoré dnes už vieme, že sú falošné a zavádzajúce. 

Sociálna sieť v závere dodáva, že bude priebežne aktualizovať tvrdenia ohľadne ochorenia COVID-19 podľa pokynov od orgánov verejného zdravotníctva, na základe ktorých bude overovať pravdivosť príspevkov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close