EXKLUZÍVNE: Na IXPO 2019 sme vyskúšali skladateľný smartfón Huawei Mate X. Je to Pecka!

Huawei Mate X test
Zdroj: VoSveteit.sk

Koniec februára bol rušným mesiacom z pohľadu mobilných zariadení. Počas MWC 2019 boli totiž oficiálne predstavené 2 skladateľné smartfóny, Samsung Galaxy FoldHuawei Mate X. A práve s druhým menovaným sme sa mohli zoznámiť počas IXPO 2019 v Bratislave.

Huawei Mate X – WAU, je to pecka!

Ak sa chystáte na IXPO 2019 tak určite neprehliadnite Orange stánok, v rámci ktorého sa budete môcť pohrať so skladateľným smartfónom Huawei Mate X. Nám sa to podarilo, a v priebehu 15 minútovej diskusie s zástupcom spoločnosti sme sa o zariadení dozvedeli viacero informácií. Ako napríklad, že na slovenskom trhu bude Mate X oficiálne dostupný pravdepodobne v septembri. Tiež sme sa bavili o použitej technológií displeja, kde sme diskutovali aj o smartfóne Galaxy Fold, ktorý bol predbežne stiahnutý z predaja. Zástupca spoločnosti nás čiastočne ukľudnil, a to slovami, že v prípade Huawei sa tento scenár nebude opakovať. Dôvodom má byť využitie inej technológie, ktorú sme otestovali aj na vlastnej koži – vrchnú vrstvu displeja skutočne nie je možné stiahnuť tak ako v prípade Samsungu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei Mate X
Zdroj: vlastný

Prejdime však k pocitom zo zariadenia. Telefón je skutočne výnimočný z viacerých uhľov pohľadu. Pri prvom dotyku a ohnutí sme sa báli, že ho zlomíme, pôsobil na nás totiž veľmi krehko. To sa však zmenilo po pár ohnutiach, telefón skutočne nepôsobí ako „zlomiteľná“ žiletka, na naše prekvapenie bol skutočne pevným.

Huawei Mate X recenzia_1
Zdroj: vlastný

Čo nás prekvapilo, je samotný displej. Kým sme ho nechytili tak nás po pravde ani nenapadlo, že sa nejedná o sklo, uvedomili sme si to až potom (pozn. redakcie: pravdepodobne však mimo stredovej časti pod povrchovou úpravou sa nachádza klasický OLED panel). Z hľadiska pocitu však nešlo vôbec o nižšiu kvalitu fungovania. Reakcie boli v podstate nerozpoznateľné od bežného zariadenia ako aj komfort „dotyku“. Zároveň sme sa predstaviteľa spoločnosti Huawei pýtali či je možné displej rozbiť. Odpovede sme sa však nedočkali. Nemal s tým skúsenosť. Pravdepodobne však vzhľadom na povrchovú úpravu môžeme očakávať mierne zvýšenú odolnosť. Z hľadiska svižnosti systému, môžeme Huawei Mate X len pochváliť, teda minimálne v prípade „bežných“ úloh. Mali sme možnosť pobehať si základné rozhranie a pár aplikácií, ktoré fungovali plynulo a svižne. Napríklad, vyskúšali sme aj jedno z hlavných lákadiel tohto zariadenia, a tým je práca s dvomi aplikáciami súčasne. Bohužiaľ, na hlbšie testovanie nám však neostal čas, v rade stáli aj ďalší záujemcovia.

Huawe Mate X recenzia
Zdroj: vlastný

Na záver nám nič iné nezostáva, a to len pochváliť spoločnosť Huawei za skutočne výnimočné zariadenie. Jediné, čo Vás môže odradiť od jeho kúpy je cena, ktorá prevyšuje dva a pol mesačný priemerný zárobok bežného Slováka. PS: nižšie si môžete pozrieť dve krátke videá ako sme sa s telefónom zoznamovali.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre