Ex-vývojár Nokie približuje dôvody zlyhania Windows telefónov

Ex-vývojár spoločnosti Nokia priblížil dôvody zlyhania mobilnej platformy Windows Phone, ktorá je dnes mŕtvou mobilnou platformou.

Windows Phone nokia
Zdroj: Pixabay.com

Windows telefóny bez pochyby zohrali dôležitú úlohu vo svete smartfónov. Bohužiaľ, však prudko padli na úplne dno.  Dnes je Windows Phone v podstate mŕtvym operačným systémom, a to aj napriek tomu, že približne 10 rokov dozadu bol na vrchole.

Portál Gizchina.com priniesol report, v ktorom zhŕňa názor jedného z  ex vývojárov spoločnosti, ktorý  priblížil dôvody úpadku Windows Phone/Mobile platformy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Microsoft podcenil systém Android od spoločnosti Google: V  tom čase bol operačný systém iOS od spoločnosti Apple najväčším konkurentom, Android bol viac menej nedoladeným systémom. Jeho skutočná hodnota však spočívala v službách Google, ako sú Youtube, Mapy, Gmail a podobne. Ak by Google tieto služby nemal, systém Windows by mal svetlé vyhliadky do budúcnosti. Microsoft si však nemyslel, že sa Android bude šíriť tak rýchlo, a preto nevyvíjal aktivity, aby tieto služby boli dostupné aj na ich operačnom systéme.
  • Windows 8 ťahal ku dnu aj operačný systém Windows Phone 8: Dôvodom bolo, že odozva na Windows 8 bola veľmi negatívna, a  ľudia automaticky prisudzovali vlastnosti desktopového operačného systému aj k mobilnému, a to aj napriek tomu, že na ňom pracoval úplne iný vývojársky tím.
  • Reputácia Microsoftu nebola dobrou: Microsoft jednoducho nevedel dodržať svoje slovo, čo viedlo k  strate dôvery v spoločnosť, a k prechodu na konkurenčné platformy.
  • Používatelia Androidu a  iOS boli veľmi spokojnými: Konkurenčné platformy mali od roku 2014 obrovské množstvo aplikácií. Hoci aj Windows Mobile mal relatívne dostatok aplikácií, tak Windows, ako ekosystém jednoducho nedokázal presvedčiť ľudí, aby sa vrátili späť.  Nemali na to dôvod.
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre