AppleSpravodajstvoTechnológie

Európska únia ustupuje od povinného zavedenia USB-C portov: Je otvorená aj iným alternatívam, má to však háčik

USB-C by nemuselo byť jedinou správnou alternatívou pre nabíjanie. Európska únia ustupuje a vyzýva k predstaveniu lepšieho štandardu.

Keď nás pred niekoľkými týždňami obletela správa, že Európska únia schválila povinné zavedenie USB-C portov, nie každý sa úplne tešil. Spoločnosť Apple so svojimi iPhonmi totiž stále tvorí veľkú časť smartfónov i na našom trhu a vo svojich zariadeniach stále využíva Lightning konektory. Americký gigant už dlhoročne odmieta prechod na štandard, ktorý sa typicky využíva v Android smartfónoch a nepočíta s nimi ani do budúcna. Na svoje konektory je spoločnosť pyšná a príkazom zo strany EU prišla otázka, či nenastal čas sa konektorov zbaviť úplne. Riešením by tak boli zariadenia nabíjané len bezdrôtovo. Ako sa však zdá, „jablčná“ spoločnosť však nebude musieť prejsť na USB-C konektor. Informuje nás o tom portál androidauthority.com.

USB-C nie je jediným riešením, má to však háčik

Keby ste si mysleli, že Európska únia len tak ustúpi od povinného zavedenia jednotného konektora, boli by ste na omyle. Tvrdenie, že by sa nabíjacie porty mali zjednotiť stále platí. Riešením však nemusí byť len USB-C port, proti ktorému americký Apple stále bojuje. A práve Európska únia nám teraz oznamuje, že ak Apple prinesie lepšiu alternatívu, ako súčasný štandard pre USB-C, pravidlá môžu byť upravené.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V konečnom dôsledku by sme sa tak mohli dočkať ešte lepšieho a efektívnejšieho nabíjania. Možným riešením by bolo i to, že by Apple upravil svoj Lightning konektor tak, aby bol lepšou a atraktívnejšou alternatívou ako súčasné USB-C. Nakoniec by sme teda mohli dať zbohom i najvyužívanejšiemu konektoru medzi Androidmi a dočkať sa niečoho ešte novšieho.

Možný je však i prechod k úplne bezdrôtovému nabíjaniu

Súčasné smartfóny z prémiových tried často ponúkajú i bezdrôtové nabíjanie, ktoré sa teší čoraz väčšej popularite. Ak by tak Apple siahol len po možnosti bezdrôtového nabíjania, prítomnosť USB-C konektoru by nebola vyžadovaná a v konečnom dôsledku by mohlo ísť o malý krok k revolúcii medzi smartfónmi.

Ak by teda Apple využil možnosť len bezdrôtového nabíjania a zbavil sa akéhokoľvek konektoru, Android smartfóny by tento trend mohli nasledovať rovnako, ako tomu bolo pri odstraňovaní 3.5mm jacku. V tomto prípade bol americký gigant rovnako priekopníkom. Dnes teda nájdeme tento jack pre slúchadlá v čoraz menšom množstve nových zariadení.

Myslíte si, že Apple prinesie ešte niečo lepšie ako je v súčasnosti USB-C? A čo poviete na úplne bezportové smartfóny, dali by ste si povedať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close