Spravodajstvo

Emojipedia ukázala nové emotikony pre rok 2020. Nájdeme medzi nimi, ako transgender vlajku, tak aj mužov vo svadobných šatách

Emojipedia ukázala 117 nových emotikonov pre rok 2020. Hovorí o nich, že prejavujú väčší pocit empatie, ako tie z predchádzajúcich rokov.

Emojipedia koncom januára vydala ukážku nových obrázkov, takzvaných emotikonov, s ktorými sa začneme stretávať  v priebehu tohto roka. Na zozname ich nájdeme celkovo 117, z ktorých väčšina bude dostupná na jednotlivých platformách v priebehu druhej polovice roku.

Emojipedia vo svojom blogu píše, že nové obrázky pre tento rok prejavujú väčší pocit empatie, ako emotikony z predošlých rokov. Nájdeme medzi nimi napríklad objímajúcich sa ľudí, Santa Clausa v ženskom prevedení s názvom Mx. Claus, ale aj osoby vo svadobných šatách vo viacerých variantoch – od mužov až po ženy. Okrem toho bolo pridaných viacero rodovo neutrálnych emotikonov, vrátane transgender vlajky.

„Google: „Navrhli sme podporu všetkých rodových variantov pre„ osobu v závoji “a„ osobu v smokingu “, pretože naša technológia by mala zahŕňať skúsenosti ľudí z celého sveta…“ píše sa v statuse spoločnosti nižšie.

Emojipedia ďalej píše, že očakáva, že pre Android zariadenia bude aktualizácia s novými emotikonmi dostupná neskôr v tomto roku, niekedy okolo septembra – októbra.

V prípade iOS zariadení spoločnosť napísala, že budú dostupné neskôr v tomto roku, bližšie však nešpecifikovala ich dostupnosť.

Vyššie ste mohli vidieť originálny návrhy emotikonov, ktoré sa však podľa slov Emojipedie môžu vo finálne čiastočne odlišovať, v závislosti od jednotlivých operačných systémov a platforiem, píše Emojipedia. Sada emotikonov nesie názov Emoji 13.0 a bola schválená konzorciom Unicode, ktorá ma na starosti schvaľovanie nových znakov. Kompletný zoznam nových emotikonov si môžete pozrieť aj prostredníctvom videa nižšie.

Ako sa Vám páčia nové emotikony, ktoré boli schválené pre rok 2020?

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close