Emojipedia odhalila nové emoji, ktoré obohatia konverzácie. Našiel si si medzi nimi svojho favorita?

Emojipedia odhalila ako by mohli vyzerať nové emoji, ktoré sa dostanú do smartfónov na budúci rok. Takto vyzerajú.

nove emoji
Zdroj: nicomenijes / depositphotos.com

Emoji sa postupom času stali vlastným jazykom a dnes ich pri komunikácii používajú aj mladí aj starší. Hoci nás ich význam niekedy môže poriadne potrápiť, sú chvíle, kedy si jednoducho neodpustíme neobohatiť konverzáciu vtipnou tváričkou.  

Na špeciálnej klávesnici dnes nájdeš stovky rôznych emoji obrázkov a organizácia Unicode, ktorá spravuje okrem iného aj emoji obrázky, oznamuje, že na budúci rok pribudnú na emoji klávesnice nové obrázky. Dokopy organizácia predstavila 164 nových emoji obrázkov. Väčšina z nich sú varianty už existujúcich emoji, no na klávesnicu pribudne aj niekoľko nových unikátnych obrázkov, informuje Emojipedia.

Odoberaj Vosveteit.sk cez Telegram a prihlás sa k odberu správ

Ako informuje Unicode, 150 emoji obrázkov sa bude týkať rôznych odtieňov pokožky a pohlaví pre emoji ľudí so zajačími uškami a pre emoji wrestlingového páru. Na výber dostaneš nielen z niekoľkých rovnakých odtieňov kože, no zároveň aj rozdielne odtiene kože pre individuálnych ľudí v emoji. Nové emoji sa nachádzajú na zozname Emoji 17.0 a hoci Unicode ešte neodporúča implementáciu, niektoré služby a zariadenia už rôzne odtiene pridali.  

Ako si zapnete riadok rýchleho emoji?
Zdroj: Unsplash (Denis Cherkashin)

Napríklad Samsung, Facebook a WhatsApp momentálne podporujú odlišné odtiene aspoň pri niektorých navrhovaných emoji. Microsoft a Twitter podporovali rôzne odtiene, no momentálne podporu stiahli. O 150 nových sekvenciách emoji sa bude diskutovať v septembri budúceho roku, no otázkou ostáva, či ich Unicode komisia schváli. Ak áno, na emoji klávesnice nám pribudne veľa nových možností.  

Nové emoji 

Ako sme už ale spomenuli, na klávesnicu sa dostanú aj niektoré unikátne emoji obrázky. Dokopy Unicode navrhol 9 jedinečných emoji, ktoré rozšíria naše klávesnice. Rovnako ako s odtieňovými variantami, aj tieto emoji sú súčasťou návrhu pre Emoji 17.0. Tento návrh je ešte v rannom štádiu vývoja, čo znamená, že sa môžu obsiahnuté emoji ešte meniť. Unicode plánuje schváliť Emoji 17.0 v septembri 2025, čiže si na ne ešte počkáme.  

Nižšie si ale ukážeme, aké nové emoji by mohli budúci rok pribudnúť. Ako môžeš vidieť na obrázku nižšie, výber je naozaj pestrý.  

Na emoji klávesnicu pribudnú nové obrázky
Zdroj: Emojipedia

Na emoji klávesnicu pribudnú tieto emoji:  

  • Deformovaná tvár 
  • “Bojový oblak” z rozprávok a komiksov 
  • Nová balerína  
  • Jadro jablka 
  • Kosatka 
  • “Vlasaté stvorenie” inšpirované legendárnym Bigfootom 
  • Trombón 
  • Lavína 
  • Truhla s pokladom 

Nepochybujeme, že všetky nové emoji rýchlo nájdu svoj význam a uplatnenie v konverzáciách. Radi by sme od teba počuli v komentároch, ako by si nové emoji použil. 

Prečo nám tieto populárne tváričky robia taký problém?  

Do pozornosti ti ale musíme dať aj zaujímavý výskum, ktorému sa podarilo prísť na kĺb tomu, prečo častokrát nedokážeme správne použiť emoji obrázky. Určite sa ti stalo, že pri písaní s mladším človekom ste použité obrázky obaja chápali úplne inak.  

Každý máme svoju vlastnú interpretáciu pre tieto žlté tváričky, no ako dokazujú výskumníci, to, ako emoji chápeme, ovplyvňuje aj naše pohlavie, kultúra a vek. Svoje tvrdenia zakladajú na experimente, do ktorého sa zapojilo 253 dobrovoľníkov z Číny a 270 dobrovoľníkov z Británie. 51% boli ženy a 49% muži vo veku od 18 do 84 rokov. Ich úlohou bolo popísať význam 24 odlišných emoji.   

Zaujímavosťou tohto výskumu je, že sa pomýlili aj samotní vedci. Na zobrazenie znechutenia použili emoji, ktoré sa oficiálne označuje ako zmätená tvár. Aj toto zistenie podčiarkuje fakt, že emoji obrázkom dávame častokrát vlastný význam. Aj u nás je typická usmievajúca tvárička skôr symbolom „potláčaného hnevu“ ako vyjadrenie jednoduchej radosti. Táto interpretácia je však populárnejšia u mladých ľudí, pričom tí starší jej “novému” významu nemusia chápať.   

Emoji sa stali univerzálnym jazykom, pričom práve táto univerzálnosť spôsobila, že si mnohé skupiny vytvorili svoje vlastné interpretácie. Samotní vedci priznali, že emoji môže byť najťažšou rečou zo všetkých, preto si netreba lámať hlavu tým, ak nerozumieš pár obrázkom.  

Prihlás sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre