Technológie

Elon Musk tvrdí, že najpravdepodobnejší scénar života na Marse je pod jeho povrchom

Väčšina z nás nikdy nebola hlbšie pod zemou ako je niekoľko metrov. Nuž, podľa predstaviteľov spoločnosti The Boring Company, za ktorou stojí Elona Musk  bude život pod povrchom Marsu jedinou možnosťou ako okupovať Červenú planétu.

Elon Musk a COO Gwynne Shotwell spoločnosti The Boring Company poskytli celkom zaujímavý rozhovor pre CNBC, v rámci ktorého sa rozrozprávali o víziách nie len spoločnosti, ale aj o možnostiach obývania planéty Mars.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podzemné tunely budú pravdepodobne jedinou dostupnou možnosťou ako obývať Mars

Gwynne Shotwell povedal, že: „Myslím si, že The Boring Company môže byť cestou ako osídliť ľuďmi Mars. Vykopeme pre nich množstvo tunelov,…“, Elon Musk ho doplnil: „Ľudia stále z času na čas  budúc chcieť  ísť na povrch, ale na Marse si budeme môcť vybudovať množstvo podzemných tunelov s The Boring Company technológiou…“ následne dodal: „Budeme môcť vybudovať dokonca celé mestá pod zemou, ak teda budeme chcieť…“.

V rámci rozhovoru ďalej diskutovali o tom prečo táto možnosť je tou ideálnou. Jeden z hlavných argumentov bol, že atmosféra Marsu je omnoho tenšia ako na Zemi. Znamená to, že v oveľa menšej miere dokáže ochrániť ľudí pred nebezpečnou kozmickou radiáciou, ktorá môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Podľa NASA máme viacero možností ako ochrániť ľudí pred nebezpečnou radiáciou. Buď môžeme vybudovať obydlia prostredníctvom kozmického materiálu, ktorý pohltil radiáciu čo bude veľmi náročné na financie v spojitosti s transportom materiálu alebo by sme mohli vyvinúť nový a efektívnejší materiál, ktorého vývoj tiež však nebude lacnou záležitosťou.

Zdroj: CNBC, úvodný obrázok: pixabay.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close