Čoskoro to vypukne! Elon Musk: „S testovaním začíname do 4 týždňov“

Starhsip Elon musk
Zdroj: Twitter (Elon Musk)

Počas včerajšieho dňa sme vás informovali o pravdepodobnej podobizni jednej z najinovatívnejších rakiet súčasnosti, rakety – Starship, ktorá by nás mala do roku 2024 dostať na červenú planétu Mars.

Najnovšie samotný Elon Musk, CEO spoločnosti SpaceX uverejnil status na sociálnej sieti Twitter, v ktorom píše, že s ostrým testovaním rakety začnú približne do 4 týždňov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Našim cieľom sú 4 týždne“, pričom v ďalšom Tweete dopĺňa, „čo pravdepodobne znamená 8 týždňov kvôli nepredvídaným problémom…“

Projekt Starship je súčasťou dlhodobého plánu Elona Muska vytvoriť medziplanetárny transportný systém. Doletová vzdialenosť rakety Starship na jedno „natankovanie“ je vzdialenosť zo Zeme na Mars. Raketa by mala byť schopná odviezť približne 100 ľudí a náklad o váhe 100 ton. Raketa by okrem letu na Mars mala slúžiť aj na komerčné využitie – vesmírnu turistiku.

Mimochodom, ak ste nepostrehli posledné správy týkajúce sa výzoru rakety Starship, s ktorou sa chválil Elon Musk tak si ju môžete pozrieť nižšie.


Zdroj: Twiter via Futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre