Spravodajstvo

Elon Musk si musí dávať pozor, vyhráža sa mu hackerská skupina Anonymous! Prečo tak hackeri robia?!

Hackerskej skupine sa nepáči, že Elon Musk ovplyvňuje trhy s kryptomenami natoľko, že mnohým ľuďom zničil životy.

Elon Musk je mnohými ľuďmi obdivovaným. Dôvodom je jeho výstredná osobnosť a projekty, ktoré majú potenciál zmeniť svet naokolo nás k lepšiemu. Rovnako aj vízia kolonizácie Marsu, kde robí jeden krok za druhým, aby tento cieľ naplnil, je obdivuhodná. Nie však všetci ho obdivujú. Nájde sa aj veľká časť ľudí, ktorí mu nevedia prísť na meno. Dôvodom môžu byť napríklad jeho kontroverzné a v mnohých prípadoch nedomyslené vyjadrenia, ktoré dokážu rozhádzať trh s akciami, či kryptomenami a podobne.

Hackerská skupina Anonymous sa vyhráža Elonovi Muskovi

Najnovšie portál Futurism.com upozorňuje na to, že hackerská skupina Anonymous sa vyhráža Elonovi Muskovi, dôvodom sú kryptomeny a jeho vplyv nielen na trh ako taký, ale aj na životy ľudí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackerskej skupine sa nepáči, že Elon Musk ovplyvňuje trhy s kryptomenami natoľko, že mnohým ľuďom zničil životy. V priebehu videa Anonymous tvrdí, že Muskove memy a príspevky na Twitteri „ukazujú zjavné ignorovanie priemerného pracujúceho človeka“.

„Z komentárov k vašim príspevkom na Twitteri sa zdá, že hry, ktoré ste hrali na kryptotrhoch, zničili mnohým životy,“ uviedol Anonymous vo videu.

Skupina Anonymous ukončuje video s vyhrážkou:

„Možno si myslíte, že ste najchytrejší človek v miestnosti, ale teraz ste stretli svojho súpera. Sme anonymní! My sme légia! Očakávajte nás.“

Čo bude nasledovať?

Dnes je ťažko predpovedať, čo sa chystá spraviť hackerská skupina Anonymous rovnako aj to, či niečo reálne spravia. Pravdou však je, že Elon Musk v posledných rokoch „rozohral“ hru s kryptomenami a mnohými jeho vyjadreniami ovplyvnil vývoj trhu. Za spomenutie napríklad stojí pripomenúť, že Tesla najprv oznámila, že bude akceptovať Bitcoin a Musk potom, ako Bitcoin vystrelil, tak neskôr ohlásil, že pozastavujú platbu touto digitálnou menou. Dôvodom bolo, že ťažba Bitcoinu robí veľkú stopu na životnom prostredí čo je v rozpore s politikou spoločnosti Tesla. Toto vyjadrenie prišlo nečakane 3 mesiace potom, ako Tesla začala akceptovať Bitcoin. Samozrejme za následok to malo, že trh s digitálnymi menami sa prepadol.

Bolo by naivné si myslieť, že Elon Musk ešte predtým, ako akceptovali túto menu ako platidlo nevedel, čo spôsobuje ťažba Bitcoinov. Rovnako treba povedať, že prostredníctvom série statusov v minulosti dokázal posilniť hodnotu digitálnej meny Dogecoin, či iného digitálneho zlata. Tých prípadov je samozrejme viacero.

V každom prípade, Musk je kontroverzná osoba, ktorá na jednej strane posúva ľudstvo dopredu, napríklad v oblasti prepojenia čipov s ľudským mozgom, ktoré majú ambíciu vrátiť paralyzovaným ľuďom napríklad schopnosť chodiť, ale na druhej strane, jeho niektoré vyjadrenia dokážu negatívne ovplyvniť životy mnohých ľudí. 

Čo si o tejto téme myslíte vy, mali by hackeri „klepnúť“ Elonovi po prstoch, alebo nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close