Spravodajstvo

Elon Musk sa bojí diskreditácie. Toto má byť dôvod, prečo bude pod tlakom mediálnych útokov!

Elon Musk sa obáva mediálnej diskreditácie, píše na sociálnej sieti. Dodáva, že stojí za tým zmena jeho politického postoja.

Elon Musk je v súčasnosti najbohatším mužom sveta, ktorý sa nedávno dostal do pozornosti médií a širokej verejnosti v spojení s akvizíciou Twitteru. V súčasnosti je ale celá transakcia pozastavená. Dôvodom je, že Twitter doposiaľ dôveryhodne nepreukázal, že podiel falošných účtov je menej ako 5%.

Musk sa obáva, že sa stane terčom diskreditácie

Musk sa najnovšie do pozornosti širokej verejnosti dostáva z inej príčiny, ako je kúpa sociálnej siete. Na Twitteri zavesil niekoľko príspevkov, v ktorých píše, že sa obáva mediálnej diskreditácie. Len pár hodín dozadu publikoval v status, v ktorom uviedol, že na nadchádzajúce útoky na jeho osobu, by sme sa mali pozerať cez politickú optiku.

„Na útoky proti mne by sa malo pozerať cez politickú optiku – toto je ich štandardná (opovrhnutiahodná) príručka – ale nič ma neodradí od boja za dobrú budúcnosť a za vaše právo na slobodu prejavu“, píše v statuse nižšie.

Čo stojí za jeho obavami?

Ak sa pýtate, čo stojí za týmito slovami, tak Musk vysvetľuje, že doposiaľ bol voličom demokratov, to sa ale teraz zmenilo. Najnovšie sympatizuje s republikánmi. Pre tých, ktorí nevedia, tak v USA existujú dve hlavné politické strany, ktorými sú Republikánska strana, ktorá zastáva najmä hodnoty konzervativizmu, a Demokratická strana, ktorá je skôr liberálnou.

Najbohatší muž sveta hovorí, že svoj politický názor otočil z dôvodu, že demokratická strana sa stala stranou rozdelenia a nenávisti, a preto ju už nemôže naďalej podporovať.

„V minulosti som volil demokratov, pretože mi boli (väčšinou) najviac sympatickou stranou. Stali sa ale stranou rozdelenia a nenávisti, takže už ich nemôžem naďalej podporovať a voliť budem republikánov. Teraz sa pozerajte na špinavé triky a kampaň proti mne…“ píše Musk v statuse nižšie.

Musk si myslí, že z dôvodu zmeny politického postoja bude proti nemu vedená diskreditačná kampaň. Len pre zaujímavosť, Musk má na Twitteri aktuálne viac ako 94 miliónov sledovateľov, čo robí z neho jedného z najvplyvnejších ľudí sveta v súvislosti so schopnosťou hýbať verejnou mienkou. Potvrdil nám to už viackrát. Napríklad v spojení s digitálnymi menami dokázal prostredníctvom niekoľkých príspevkov pohnúť celým trhom. Jeho slová v minulosti dali do pozornosti dokonca aj hackerov zo skupiny Anonymous, ktorí ho obvinili, že úmyselne kriví trh, čím bežným ľuďom, ktorí investujú do kryptomien, ničí životy.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close