Elon Musk reagoval na inzerentov, ktorí na X prestali inzerovať pre jeho antisemitské príspevky. „Môžete sa ísť POJE***!“, hovorí Musk

Elon Musk poslal inzerentov, ktorí pre jeho antisemitské príspevky prestali inzerovať reklamu na X, nech sa idú POJE***. Nikto ho nebude vydierať peniazmi, doplnil.

Elon Musk poslal inzerentov ze mozu ist do riti..
Zdroj: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com a YuryKara / Shutterstock.com, koláž Vosveteit.sk

Apple a ďalšie firmy stopli začiatkom tohto mesiaca platenú reklamu na sociálnej sieti X, ktorá bola predtým známou ako Twitter.com. Dôvodom boli príspevky Elona Muska, ktorý je majiteľom sociálnej siete. Pravdepodobne nikomu z nás by sa nepáčilo, ak by naši klienti a nie malí, stopli nakupovať služby, ktoré ponúkame. No Musk zareagoval, ako sme u neho zvyknutí, na celú situáciu svojsky. Inzerentov poslal  POJE*** sa!.

Apple sa ale nerozhodol zablokovať reklamu len tak. Dôvodom, prečo tak gigant urobil, neboli hocijaké príspevky Elona Muska, ale antisemitské. Okrem iného k tomu prispel aj fakt, že reklamy spoločnosti sa zobrazovali aj po boku obsahu s konšpiračnými teóriami. Apple ale nebola jediná spoločnosť, ktorá sa rozhodla ukončiť inzerciu na sociálnej sieti X. Okrem giganta, ktorého si spájame hlavne so smartfónmi, urobili tak aj Disney či Paramount, ďalší veľkí inzerenti, upozorňuje web 9to5mac.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Web 9to5mac ďalej dal do pozornosti, že toto vyjadrenie zaznelo počas rozhovoru s Andrew Ross Sorkinom. Skôr ako stihol Sorkin vôbec dopovedať otázku, Elon vykríkol:

„Dúfam že prestanú (pozn. redakcie inzerenti inzerovať reklamu). Tak nech nenakupujú reklamu. To sa má niekto pokúša vydierať reklamou, vydierať peniazmi? Choďte sa pojeb*ť!

Choďte sa pojeb*ť. Je to jasné?“

Čerešničkou na torte bolo aj to, že generálny riaditeľ spoločnosti Disney, Bob Iger, bol práve v dave počas rozhovoru. Musk si ho všimol a zamával mu a s radosťou povedal „Ahoj Bob!“.

V tomto istom rozhovore však povedal aj to, že takéto bojkotovanie platených reklám môže viesť ku koncu X. Musk sa tiež vyjadril:

„Celý svet bude vidieť, že inzerenti zabili X a my to budeme detailne dokumentovať.“

V utorok sa objavili správy, že vyše 100 firiem nasledovalo krok spoločnosti Apple a pozastavili reklamné kampane na X. Prvotne sa uvádzali informácie, že išlo o zanedbateľný počet reklám, no zdá sa, že tomu tak na konci dňa nie je. Podľa odhadov, spoločnosť X môže prísť až o 75 miliónov dolárov na tržbách. Medzi firmami, ktoré sa rozhodli dať nateraz stopku sociálnej sieti X, nájdeme gigantov ako Discovery, Disney, Sony, Warner Brothers, IBM a ďalších.

Treba ale doplniť, že Musk v rámci rozhovoru priznal, že niekedy povie „nesprávnu vec“.

Niektoré firmy prešli na Meta Threds

Ako ďalej dopĺňa web 9to5mac, niektoré spoločnosti prešli na Threads. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o sociálnu sieť prevádzkovanú spoločnosťou Meta, ktorá sa podobá na X. Ide napríklad o firmy ako sú MarvelStudios či Pixar.

Threads socialna siet
Zdroj: Ascannio / Shutterstock.com

Ako uvádza web france24, Musk sa začiatkom týždňa stretol s izraelským premiérom počas návštevy Izraela. V rozhovore tvrdil že nediskriminuje židov a ani proti nim nič nemá, pričom sa sám nazval ako obdivovateľ judaizmu. Počas celého rozhovoru mal na sebe náhrdelník, ktorý mu daroval rodič zajatého izraelského rukojemníka. Musk v rozhovore taktiež uviedol, že cesta do Izraela bola plánovaná nejaký čas a nebolo to žiadne „ospravedlňujúce turné„.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre