Elon Musk predstavil elektromobil vyrobený z rovnakých materiálov, z akých je vyrobená aj vesmírna raketa spoločnosti SpaceX

Elon Musk predstavil počas včerajšej noci nový automobil Tesla Cybertruck, ktorý sa podobá na auto z kultového filmu Blade Runner.

Cybertruck
Zdroj: tesla.com/cybertruck

Už dlhšie sa vedelo, že najnovší model Tesly nebude vyzerať úplne štandardne, no Elon Musk všetkých na predstavení nového elektrického pickupu zaskočil. Ak ste fanúšikom sci-fi filmov, určite vás poteší dizajn elektromobilu, ktorý akoby bol vystrihnutý z  kultového filmu Blade Runner. Jeho hranaté črty sa vydávajú úplne iným smerom, než predchádzajúce modely Tesly.

Tesla Cybertruck je predstavená

Model Cybertruck bol predstavený v  noci, 21. novembra, teda iba pár hodín dozadu.  Elon Musk ho na konferencii podriadil hneď niekoľkým tvrdým testom. Keďže má byť model vyrobený z r ovnakej zliatiny ako jeho najnovšia raketa Starship, jedná sa o  extrémne odolné vozidlo. Na demonštráciu si zavolali chlapa s kladivom, ktorému sa nepodarilo dvere preliačiť. Dvere sú aj nepriestrelné, testy prebiehali s 9mm pištoľou, ktorá strieľala zo vzdialenosti 10 metrov. Počas prezentácie skúšali testovať aj nerozbitnosť skla. Tento test bohužiaľ nevyšiel podľa predstáv, ťažká guľa však dovnútra neprešla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„No…Stále je tam priestor na zlepšenie,“ prehlásil Musk po teste nerozbitnosti skla.

Elektromobil vyjde v  troch verziách. Jednomotorová verzia bude mať dojazd 400km, dvojmotorová 480km a trojmotorová 800km. Tá sa začne vyrábať až v roku 2022. Cenovo sa budú pohybovať od 40-tisíc, po 70-tisíc dolárov. Samozrejmosťou vo vozidle bude aj autopilot. Jednomotorová verzia auta dosiahne najvyššiu rýchlosť až 177 km/h.  Na záver predstavenia ukázal ešte elektrickú štvorkolku, ktorá sa vojde do kufra a môžete ju nabíjať priamo prostredníctvom adaptéru na korbe vozidla.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre