SpravodajstvoTechnológie

Elon Musk plánuje ukázať už o pár dní, ako napredujú vo vývoji technológie, ktorá prepája čip a mozog

Viac sa dozvieme už 28. augusta

Koncom júla sme mohli čítať o tom, že spoločnosť Neuralink, za ktorou stojí Elon Musk má ambiciózny plán v spojitosti s prepojením čipu a ľudského mozgu. Musk dokonca potvrdil, že bude možné v hlave si prehrávať hudbu priamo z čipu. Na ďalšie informácie bol už však skúpy.

Hlavným cieľom celého projektu je pomôcť ľuďom, ktorí trpia rôznymi poruchami (napríklad paralýzou), aby mohli lepšie komunikovať s okolitým svetom. V budúcnosti by malo byť dokonca možné pomocou týchto čipov vytvárať textové správy, e-maily a podobne. Okrem iného by mali byť schopné liečiť aj rôzne depresie a to prostredníctvom preprogramovania určitých častí mozgu, ktoré sú zodpovedné za dané pocity.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hoci v súčasnosti vízia spoločnosti vyzerá skôr ako science-fiction, tak druhým dychom treba dodať, že aj v minulosti sme mohli počuť o rôznych víziách, ktoré zneli nereálne, ale na konci dňa sa stali skutočnými. Stačí sa napríklad pozrieť na literatúru Julesa Verna, Karla Čapka a podobne.

Už o pár dní sa dozvieme o progrese vývoja viac

Generálny riaditeľ spoločnosti, Elon Musk, prostredníctvom sociálnej siete Twitter publikoval status, v ktorom prezradil, že už o pár dní sa dozvieme viac informácií o tom, ako napredujú s vývojom tejto technológie. Na tému upozorňuje portál futurism.com. Musk na sociálnej sieti konkrétne napísal:

„28. augusta ukážeme spustenie neurónov v reálnom čase…“

Čo pod tým Musk konkrétne myslel, môžeme dnes len hádať. Očakávania sú však vysoké. Len pre pripomenutie, ešte vo februári Musk povedal, že neurónové rozhrania sú podceňovanými.

„Hlboký dopad vysokorýchlostných a presných neurónových rozhraní je nedostatočne ocenený,“ hovoril Musk vo februári. „Neuralink to môže mať aplikované u človeka ešte v tomto roku.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close