Spravodajstvo

Elon Musk oznámil „rozchod“ s Bitcoinom. Trhy s kryptomenami promptne zareagovali

Populárny vizionár Elon Musk si opäť dokázal jedným tweetom znepriateliť drvivú väčšinu majiteľov kryptomien.

Technologický vizionár a zakladateľ viacerých technologických gigantov ako Tesla, SpaceX či HyperLoop, Elon Musk, neoficiálnou cestou oznámil oficiálny koniec medzi ním a najväčšou kryptomenou na svete, Bitcoinom. Po minuloročnom „ospevovaní“ kryptomien z jeho strany a po spustení platieb za elektromobily Tesla v tejto kryptomene prichádza pre trh kryptomien ďalšia veľká dýka do chrbta. Elon Musk už po niekoľký krát dokázal zatočiť s cenovými hladinami kryptomien a to iba pomocou jediného príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Elon Musk sa „rozchádza“ s Bitcoinom

Elon Musk na sociálnej sieti Twitter počas včerajšia zverejnil „meme“ obrázok, v ktorého popise naznačil jeho nečakaný rozchod s najväčšou kryptomenou sveta. Podobne ako pri jeho všetkých doterajších tweetoch či iných vyjadreniach na adresu Bitcoinu alebo iných kryptomien, aj tentokrát na jeho slová zareagoval trh výrazným prepadom cien jednotlivých kryptomien.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Konkrétnejšie, najpopulárnejší Bitcoin za posledných 24 hodín klesol o takmer 5%, pričom aktuálne osciluje v cenovej hladine 30 400 eur za jeden Bitcoin. O zhruba 5% padol viac menej celý trh s kryptomenami, pričom silnú ranu obdržal aj Muskov obľúbený Dogecoin, ktorého cena sa momentálne pohybuje na úrovni 0,31 eur za jednu mincu.

Na cenové prepady jednotlivých kryptomien promptne zareagoval aj „zakladateľ“ kryptomeny Dogecoin, ktorý na sociálnej sieti Twitter vystupuje pod prezývkou Shibetoshi Nakamoto. Vo svojom krátkom odkaze adresoval Elonovi Muskovi slová o tom, že doňho „zakladateľ“ Dogecoinu vkladal svoje nádeje. Už tradične, Musk na túto správu reagoval iba ďalším vtipným obrázkom.

Ďalšia podpásovka od Elona Muska iba potvrdzuje jeho zmätočný vzťah s kryptomenami, ktoré boli len prednedávnom v jeho hľadáčiku. Nie je to tak dávno, čo samotná automobilka Tesla zainvestovala obrovské finančné prostriedky práve do Bitcoinu a aj napriek výrazným prepadom na cene v posledných týždňoch sa jednalo o dobrý krok, ktorý spoločnosti vynesie nemalé dodatočné finančné prostriedky.

Zdroj: Futurism

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close