SpravodajstvoVesmír

Elon Musk maľuje čerta na stenu. Naznačuje, že Mars je našou „jedinou záchranou“

Elon Musk počas National Academies vykreslil problémy, ktorým musíme čeliť na Zemi, aby podporil svoje argumenty, prečo z ľudí chce spraviť medziplanetárny druh.

Naša planéta je kolískou života, ako ho poznáme. Nehovor viac o tom, že mimo Zeme, život sme ešte nenašli a rovnako nepoznáme planétu, kde sú vhodné podmienky preto, aby vznikol. Dlhodobým cieľom mnohých vesmírnych agentúr, ale i súkromných spoločností, je Mars. Najväčším priekopníkom v tejto oblasti je pravdepodobne Elon Musk so spoločnosťou SpaceX. Musk sa už v minulosti niekoľkokrát vyjadril, že jeho cieľom je spraviť z ľudí medziplanetárny druh a vybudovať prvú kolóniu mimo Zeme, na červenej planéte. Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

Elon Musk nalieha, aby sme z ľudí čo najskôr spravili medziplanetárny druh

Najnovšie počas National Academies (Rady pre vesmírne štúdie a Rady pre fyziku a astronómiu národných akadémií) Elon Musk bujne opísal svoje ambiciózne plány, ktoré súvisia s vytvorením stálej základne a kolonizácie Marsu. Rovnako bohato opísal i dôvody, ktoré ho k tomu vedú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Elon Musk poukázal na viacero „civilizačných rizík“, ktorým musíme čeliť na Zemi, a ktoré môžu byť pre nás fatálnymi.

„Ak počkáte dostatočne dlho, viete, Zem sa stane neobývateľnou,“ uvažoval Musk. „Takže z dlhodobého hľadiska sme očividne všetci mŕtvi,“ dodal so smiechom.

Musk v súvislosti s touto témou upozorňoval na klimatické zmeny, klesajúcu pôrodnosť, ale hovoril i o rizikách v podobe možnej zrážky Zeme s iným vesmírnym telesom, ako aj o „dobrom a starom“ nukleárnom Armagedone.

„Vždy existuje riziko, že kométa zničí kontinent,“ povedal Musk počas tohtotýždňového spoločného stretnutia a tvrdil, že vo fosílnych záznamoch sa vyskytlo „veľa zánikových udalostí na úrovni kontinentov“, o ktorých sa nehovorí.

Preto by ľudstvo  malo akcelerovať aktivity, ktorých cieľom je červená planéta. Len pre pripomenutie, Musk ešte počas minuloročného summitu Humans to Mars (Ľudia na Mars) uviedol, že vybudovanie prvých základní bude „veľmi ťažké a nebezpečné“ pričom dodal, že to nebude pre „slabé povahy“.

„Nebude to pre slabé povahy,“ ďalej dodal: „Je veľká šanca, že zomrieš. A bude to ťažké, veľmi ťažké, ale bude to úžasné, ak to vyjde.“

Elon Musk preto počas jeho vystúpenia zopakoval ešte raz hrozby, ktorým musíme ako ľudstvo čeliť. Rovnako uviedol, že všetky hrozby sú reálnymi pričom uviedol, že meniace sa životné prostredie, je pravdepodobne menej alarmujúcim problémom, ako ďalšie výzvy, ktorým musíme čeliť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close