Elon Musk má konšpiračnú teóriu o Satoshi Nakamotovi, tvorcovi digitálnej meny Bitcoin

Elon Musk otvára starú debatu o tom, ako vznikol pseudonym tvorcu (alebo tvorcov?) digitálnej meny Bitcoin, Satoshi Nakamoto.

Elon Musk
Zdroj: flickr.com (OnInnovation), (CC BY-ND 2.0)

Digitálna mena Bitcoin je fenoménom, ktorý dlhú dobu vládne svetu kryptomien. Niektoré krajiny ho dokonca akceptovali ako národné platidlo. Vôbec prvou krajinou, kde môžete Bitcoinmi oficiálne platiť, je El Salvádor. Paradoxom zostáva, že hoci ide o menu, ktorú pozná každý na svete, tak nevieme, kto ju vytvoril. Treba však uviesť, že niekoľko ľudí o sebe tvrdí, že je tvorcami tejto digitálnej meny.

Nedávno sa v súvislosti s touto témou dostal do pozornosti médií 51-ročný austrálsky programátor Craig Wright, ktorý žije v Londýne. Ten o sebe tvrdí, že vytvoril Bitcoin. Nech je ako chce, tak dnes oficiálne poznáme len pseudonym tvorcu digitálnej meny, Satoshi Nakamoto. Ako však toto meno vzniklo a odkiaľ pochádza?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Elon Musk má teóriu, ako vznikol pseudonym tvorcu Bitcoinu

Najnovšie na sociálnej sieti Twitter známy miliardár, Elon Musk, ktorý vo svete digitálneho zlata, ale aj mimo neho, je známou osobnosťou, publikoval status v ktorom poodkryl teóriu, ako vznikol pseudonym Satoshi Nakamoto. Na tému upozornil portál thestreet.com.

Kto je Satoshi Nakamoto, tvorca Bitcoinu, populárnej kryptomeny, ktorá stála pri zrode zemetrasenia tradičných financií? Vypátrať kto je skutočným tvorcom tejto digitálnej meny sa zdá byť nemožné a mnoho technologických nadšencov na túto tému na nejaký čas zabudlo. To sa však najnovšie mení, tému totiž oživuje Elon Musk.

Zakladateľ spoločnosti Tesla a SpaceX, publikoval na sociálnej sieti Twitter status, v ktorom naznačuje, že pseudonym „Satoshi Nakamoto“ je zoskupením písmen názvov štyroch technologických spoločností: Samsung, Toshiba, Nakamichi a Motorola.

Hoci Musk k publikovanému statusu nepovedal ani slovo, tak aj napriek tomu, rozvíril širokú debatu ohľadne tvorcu Bitcoinu. Nie však každý zdieľa jeho teóriu. Napríklad, Michael Saylour, jeden z investorov Bitcoinu na margo statusu vyššie uviedol, že „Bitcoin je všade tam, kam sa pozrieme“.

Nech je ako chce, tak debata o tom, kto je, resp., kto sú to Satoshi Nakamoto, bude pravdepodobne ešte dlho nerozlúsknutou.

Mimochodom, o Elonovi Muskovi je dobre známe, že je podporovateľom digitálnej meny Dogecoin, ktorú už viackrát vo svojich tweetoch v minulosti spomenul a vyzdvihol.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre