Spravodajstvo

Elon Musk kúpil Twitter. Donald Trump už prezrádza, či sa vráti späť na sociálnu sieť, z ktorej bol „vykopnutý“!

Plánuje sa Donald Trump vrátiť na sociálnu sieť Twitter potom, ako ju prevezme Elon Musk? Bývalý americký prezident uviedol, čo spraví.

Včerajší deň priniesol viacero prekvapení, jedno z nich však vyčnieva nad ostatnými. Sociálna sieť Twitter oznámila, že predstavenstvo spoločnosti odsúhlasilo odpredaj akcií v prospech Elona Muska.

Táto transakcia prišla ako blesk z neba. Musk dlho kritizoval Twitter, že potláča slobodu slova, neskôr kúpil približne 9% akcií spoločnosti a následne dal na stôl ponuku na odkúpene zvyšku akcií, ktorá vyzerala, že ju Twitter neakceptuje. To sa ale včera zmenilo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Plánom Elona Muska je spraviť zo sociálnej siete „námestie slobody“, kde nebude existovať cenzúra. Musk rovnako deklaruje, že urobí z algoritmov sociálnej siete open source kód, aby ľudia videli, na základe čoho sa im zobrazuje obsah. Rovnako si dal za cieľ odstrániť z platformy rôznych robotov a riadne verifikovať používateľov.

Plánuje sa vrátiť Donald Trump na Twitter?

Sociálna sieť v minulosti pozastavila dnes už bývalému americkému prezidentovi, Donaldovi Trumpovi, účet. Dôvodom je, že šíril dezinformácie. V reakcii na tento krok Trump oznámil, že vytvorí svoju vlastnú sociálnu sieť. Tak sa aj stalo, pričom ju spustil len niekoľko týždňov dozadu. Treba ale uviesť, že moc sa neosvedčila a po prvotnom ošiale, dnes zíva prázdnotou. Otázkou je, vráti sa Trump na Twitter?

Medzičasom sa bývalý americký prezident stihol vyjadriť, či sa plánuje vrátiť na sociálnu sieť Twitter potom, ako ju prevezme Elon Musk. Odpoveď vás možno prekvapí, ale svojim spôsobom sa dala čakať. V krátkosti, Trump sa neplánuje vrátiť na Twitter, bude aj naďalej používať TRUTH, upozorňuje portál foxnews.com.

„Nepôjdem na Twitter, zostanem na TRUTH,“ povedal Trump pre Fox News. „Dúfam, že Elon kúpi Twitter, pretože ho vylepší a je to dobrý človek, ale ja zostanem na TRUTH.“ uviedol Trump pre FoxNews.

Trump ďalej uviedol, že v priebehu nasledovných dní zvýši svoju aktivitu na TRUTH a začne „TRUTHingovať“.

Mimochodom, krátko potom, ako bola spustená sociálna sieť TRUTH, tak sa dostala okrem iného aj do pozornosti z dôvodu cenzúry. Trump uviedol, že jeho sociálna sieť bude kolískou slobody slova, ale nakoniec došlo k zablokovaniu viacerých účtov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close