AppleAutáSpravodajstvo

Elon Musk hovorí, že Teslu v minulosti ponúkol Applu. Tim Cook však nemal záujem o diskusiu

Elon Musk v minulosti ponúkol Teslu spoločnosti Apple. Tim Cook však odmietol diskusiu, hoci ponuka vyzerala atraktívne

Ešte začiatkom tohto mesiaca média zaplnili správy o tom, že Elon Musk je otvorený možnej akvizícii spoločnosti iným hráčom, ak by to dávalo zmysel. Tieto slova povedal aj napriek tomu, že Tesla je aktuálne najhodnotnejšou automobilkou na svete. Svojou hodnotou dokonca prekonáva aj súčet hodnoty Toyoty, Volkswagenu, či BMW. Nižšie si môžete pozrieť graf hodnoty jednotlivých výrobcov automobiliek platný k začiatku mesiaca tohto roku.

Zdroj: Top 25 Automakers by Market Cap

Ako sme však v úvode písali, Elon Musk sa vyjadril, že ak by zlúčenie firmy s inou dávalo zmysel, tak by bol tejto diskusii otvorený. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple a Tesla? Prečo nie, ale…

V minulosti sa vo zvýšenej miere spomínala možná spolupráca medzi spoločnosťami Apple a Tesla, dokonca sa hovorilo, že Apple mal záujem o kúpu automobilky. Nakoniec však k nej nikdy nedošlo. Najnovšie portál mobilescout na jeden z najnovších statusov Elona Muska.

Musk v statuse nižšie píše, že počas „najtemnejšieho“ obdobia programu Model 3, kontaktoval generálneho riaditeľa Apple, Tima Cooka, za účelom, aby prediskutovali možnú akvizíciu. Musk ponúkal Applu spoločnosť za jednu desatinu trhovej ceny. Cook však odmietol stretnutie. 

Pre objektívnosť však treba dodať, že Musk vyššie nespomína časovú os, kedy sa táto situácia odohrala. Zo statusu vyššie možno vyčítať, že ide o obdobie rokov 2017 až 2018, kedy Tesla bojovala s rozširovaním výroby Modelu 3. Na druhej strane treba dodať, že rozhodnutie Cooka bolo vcelku prekvapujúcim. Dôvodom je projekt Titan, ktorý sa datuje približne do toho roku. Cieľom tohto projektu je vlastný automobil (pozn. redakcie: projekt je stále aktívnym). V súčasnosti Applé  údajne skúma možnosti spolupráce so zavedenými výrobcami automobilov pre vlastnú ponuku technológie automatického riadenia a možno aj samotného automobilu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close