SpravodajstvoVesmír

Elon Musk chrlí optimizmom: „Ľudstvo sa na Mars dostane ešte počas vášho života“

Elon Musk zaplavil sociálnu sieť Twitter príspevkami o Marse. Hovorí, že sa ľudstvo dostane na Mars ešte v priebehu „nášho života“.

Elon Musk v priebehu posledných dní po dlhšej pauze preťal na sociálnej sieti Twitter mlčanie. Najnovšie so do pozornosti širokej verejnosti dostávajú jeho príspevky, ktoré súvisia s Marsom.

Nie je žiadnym tajomstvom, že snom Elona Muska je, aby spravil z ľudí medziplanetárny druh. Dopomôcť by nám v tom mala vesmírna loď Starship, ktorú aktívne vyvíja spoločnosť SpaceX.

Na Mars sa dostaneme ešte v priebehu „nášho života“, hovorí najbohatší muž sveta

Musk najnovšie zaplavil Twitter viacerými príspevkami, v ktorých spomína našu susednú planétu, Mars. Konkrétne uviedol, že ľudstvo sa dostane na Mars ešte počas „vášho života“.

„Ľudstvo sa dostane na Mars ešte počas vášho života,“ hovorí Musk v publikovanom príspevku nižšie.

A hoci jasne nepovedal, či spomína kolonizáciu alebo „len“ o pristátie na červenej planéte, tak môžeme tušiť, že hovorí o dátume, kedy sa po Marse poprechádza prvá ľudská noha. Dôvodom, prečo si to myslíme je, že v rámci ďalších súvisiacich príspevkov spomína rok „69“. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o rok, kedy sa ľudstvu po prvýkrát v histórii podarilo pristáť na Mesiaci.

Rovnako treba uviesť, že v nedávnej minulosti zverejnil status s obdobnou témou, kedy sa pýtal ľudí, kedy pristaneme na červenej planéte.

Pristáť na Marse by sme mohli v priebehu nasledujúcich rokov

Musk v súvislosti s touto témou nedávno uviedol, že pristáť na červenej planéte s ľudskou posádkou, by sa nám mohlo podariť ešte v tomto desaťročí. Konkrétne uviedol rok 2029.

Čo sa týka kolonizácie Marsu, tak Musk verí, že sa ľuďom podarí vybudovať prvé mesto s miliónom obyvateľov okolo roku 2050. Dopomôcť nám majú k tomu vesmírne lode Starship. Jedna loď tohto typu, by mala byť schopnou dopraviť na Mars až 1 000 ľudí alebo 100 ton nákladu. Najbohatší muž sveta verí, že sa mu podarí vyrobiť približne 1 000 lodí.

Samozrejme, vízia Elona Muska hoci znie vábivo, tak mnoho expertov uviedlo, že je nereálna. To, kto má ale pravdu, ukáže až čas.

Mimochodom, na Mars chce poslať astronautov aj americká NASA. K tomuto cieľu by americkej vesmírnej agentúre mal dopomôcť projekt Artemis, ktorého cieľom je vybudovať na Mesiaci prvú obývateľnú základňu. Následne naša prirodzená družica poslúži ako odrazový mostík pre hlbšie bádanie vesmíru. Očakáva sa ale, že prvá obývateľná základňa na Mesiaci bude vybudovanou najskôr v priebehu budúceho desaťročia. Nateraz zároveň nie je presne známe, či sa NASAe podarí poslať kozmonautov na Mars ešte pred vybudovaním mesačnej základne alebo nie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close