DxOMARK v teste kamery udelil zariadeniu Xiaomi Mi 9T Pro / K20 Pro pomerne vysoké hodnotenie

Xiaomi Mi 9T Pro, resp. Redmi K20 Pro v teste DxOMARK dostal celovké hodnotenie 102 bodov (108 kvalita fotografií / 89 kvalita videí).

Xiaomi Mi 9T Pro
Zdroj: Youtube (Sam Beckman)

Xiaomi Mi 9T Pro, resp. Redmi K20 Pro vlajkový smartfón od spoločnosti Xiaomi / Redmi prešiel testom DxOMARK  pre kamery. Celkové dosiahnuté skóre kamery smartfónu bolo 102 bodov, v samostatných kategóriach fotografia a video dosiahli výsledky 108 a 89. Na tému upozornil portál gizmochina.com.

Xiaomi Mi 9T PRO / REDMI 9T PRO

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón Xiaomi Mi 9T Pro dosiahol na svoju cenovú kategóriu úctyhodný výsledok, ktorý ho radí medzi najatraktívnejšie zariadenia vo svojej  kategórii. V prípade fotoaparátu je skóre výrazne nadpriemerným, bohužiaľ však výsledky z testovania kvality videí stiahli smartfón smerom nadol. Smartfón tak podľa výsledkov je hlavným konkurentom k zariadeniam ako iPhone XR, Google Pixel 3 ,…

dxomark_kvalita_kamery Xiaomi Mi 9T Pro a Redmi K20 Pro
Zdroj: DxOMARK

Vo všeobecnosti kamera je schopná urobiť fotografie s dobrou expozíciou a s minimálnou štruktúrou šumu vo väčšine situácií. Nevýhodu predstavuje len obmedzený dynamický rozsah a viditeľne nedokonalé farby v určitých šepcifických podmienkach, ktoré však len slabo ovplyvňujú celkový dobrý dojem.

Ďalej treba dodať, že telefón zvyčajne prináša presnú expozíciu vo väčšine situacií a jediné obmedzenie predstavuje  dynamický rozsah. Existuje teda určitý priestor na zlepšenie, ale celkovo Redmi K20 Pro / Xiaomi Mi 9T Pro predstavuje veľkú hodnotu za svoju kúpnu cenu a je vhodnou pre každého s obmedzeným rozpočtom, píše sa na stránkach DxOMARK.com. Redmi K20 Pro ponúka trojitu kameru umiestnenú v zadnej stene pozostávajúcu z hlavného 48-megapixelového snímača (Quad-Bayer) s clonou f/1,75, podporou PDAF a laserom. Súčasťou je aj 13-megapixolový ultraširoký senzor so clonou f/2,4  a 8-megapixelovým telefotografickým senzorom. Vpredu sa nachádza 20-megapixelová kamera.

Xiaomi Redmi K20 Pro a Xiaomi Mi 9T Pro kamera hodnotenie
Zdroj: Youtube (DXOMARK)

Ostatné špecifikácie tohto modelu smartfónu sú 6,39 palcový displej AMOLED s Full HD+ obrazovkou, pomerom 19,5:9, ochranným sklom Gorilla a siedmou generáciou  snímača odtlačku prstu umiestnenou v displeji zariadenia. Telefón je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 855 SoC s 6G/8GB RAM a 128GB/256GB úložným priestorom.

Xiaomi Mi 9T PRO / REDMI 9T PRO

Zariadenie beží na systéme Android 9 Pie s rozhraním MIUI 10,  zariadenia má pred sebou však aktualizáciu na MIUI 11 v kombinácii s Androidom 10. Mimochodom, telefón poháňa 4 000 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania do 27W.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre