Druhá „skladačka“ z výrobne Samsungu, Galaxy Z Flip, bola oficiálne predstavená! Predobjednať si ju môžete už dnes

Prvý skladací sklenený displej od Samsungu a unikátne užívateľské rozhranie, to je úplne nový mobilný zážitok

samsung galaxy z flip uvodny
Zdroj: Samsung - tlačová správa

Spoločnosť Samsung Electronics počas včerajšej konferencie Unpacked 2020 oficiálne predstavila prevratný skladací smartfón Galaxy Z Flip. Nová „štýlovka“ z výrobne juhokórejského výrobcu by mala osloviť najmä milovníkov najmodernejších technológií. Skvelou správou je, že novinku je už v týchto momentoch možné predobjednať aj na našom trhu. Záujemcovia sa však musia zmierniť s pomerne vysokou cenovkou 1 480 eur.

Bloom_Introducing_Carrying Case_1X1
Zdroj: Samsung – tlačová správa

Ďalší krok v skladacej ére

Éru skladacích smartfónov odštartoval v minulom roku unikátny smartfón Galaxy Fold. Po roku od jeho predstavenia sme sa však konečne dočkali „súrodenca“, ktorý nesie netradičné označenie Galaxy Z Flip. Všetko však má svoje vysvetlenie. Smartfón Galaxy Z Flip je totižto prvým „reprezentantom“ modelovej rady Z, ktorá sa bude v najbližších rokoch zrejme značne rozrastať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Z Flip Infografika SK parametry
Zdroj: Samsung – tlačová správa

Smartfón Galaxy Z Flip takmer určite patrí medzi najunikátnejšie a najzaujímavejšie smartfóny na trhu. „Štýlovku do každého vrecka“ zrejme neodolá žiadny technologický nadšenec. Smartfón, ktorý je v zloženom stave menší ako bežná peňaženka, ponúka pomerne veľký 6,7-palcový Infinity Flex displej s rozlíšením až 2636 x 1080 pixelov. Samotný displej pritom pokrýva vrstva Ultra Thin Glass (UTG) od spoločnosti Samsung, vďaka ktorej je zariadenie nie len tenké, ale zároveň elegantné a odolné.

Unikátna skrytá skladacia konštrukcia

Jednou z najväčších prednostní skladačky Galaxy Z Flip je unikátna konštrukcia skrytého kĺbu, ktorú Samsung označuje za „skutočnú perlu moderného inžinierstva“. Základom tohto mechanizmu je technológiami s dvoma vačkami, ktoré zaručuje dokonalú stabilitu zariadenia v zloženom aj zatvorenom stave, no zároveň umožňuje dokonalé skrytie celého skladacieho mechanizmu do konštrukcie smartfónu. Ďalšou výhodou tohto typu technológie je aj možnosť otvorenia smartfónu v naozaj akomkoľvek uhle, podobne ako pri notebookoch.

Samsung Z Flip Infografika SK srovnani
Zdroj: Samsung – tlačová správa

Používaniu sa medze nekladú

Vďaka možnosti používania smartfónu aj v netradičných uhlov, prichádza smartfón Galaxy Z Flip s viacerými novinkami, ktoré sme pri iných smartfónoch doposiaľ nevideli. Na mysli máme nový režim Flex, ktorý umožňuje rozdelenie displeja na dva „displeje“ s uhlopriečkou 4 palce, ktoré je následne možné ovládať úplne nezávisle. Na podobnom princípe pracuje aj režim Multi-Active Window, ktorý si zas obľúbia fanúšikovia multitaskingu. Zaujímavé možnosti však ponúka aj fotoaparát. Smartfón Galaxy Z Flip totižto dokáže stáť bez akéhokoľvek statívu, čo výrazne rozširuje užívateľské možnosti pri fotografovaní, či natáčaní videí. Používateľ tak môže naozaj jednoducho používať samospúšť, vytvárať skupinové fotografie, či zhotovovať výborné nočné fotografie, ktoré vyžadujú dlhú expozíciu.

Samsung Z Flip Infografika SK foto
Zdroj: Samsung – tlačová správa

Predobjednať si ho môžte už dnes

Model Galaxy Z Flip bude na Slovensku k dispozícii u vybraných predajcov elektroniky od 21. 2.
K dispozícii bude v dvoch farebných prevedeniach: Čierna (Black Mirror) a Fialová (Purple Mirror).
Zákazníci si môžu smartfón predobjednať už dnes od 20:30 hod do 20. 2. za odporúčanú
maloobchodnú cenu 1 480 eur. Kupujúci sa v prípade nákupu Galaxy Z Flip distribuovaného v SR
spoločnosťou Samsung Electronics Czech and Slovak nemusia báť náhodného mechanického poškodenia displeja. Súčasťou kúpnej ceny smartfónu je totiž ročné poistenie, vďaka ktorému má
zákazník nárok na jednu poistnú udalosť so spoluúčasťou len 109 Eur.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre