Spravodajstvo

Drahé smartfóny ľuďom problémy nerobia: Priemerná cena, ktorú za nový model zaplatia, je skutočne vysoká!

Lacnejšie smartfóny už používateľov toľko nelákajú. Neprekáža im priplatiť si za drahšie modely s vyššou kvalitou.

Koľko by ste za nový smartfón dokázali zaplatiť vy? Preferujete lacnejšie smartfóny s viacerými kompromismi, strednú triedu, ktorá sa sústreďuje na konkrétne špecifikácie alebo kupujete rovno vlajkové lode? Každý používateľ môže mať iné preferencie, no priemerná hodnota, ktorú za nový telefón zaplatíme, hovorí za všetko. Aj práve preto nás zaskočili štatistiky, ktoré priniesol portál androidauthority.com. Tieto štatistiky vypracovala analytická spoločnosť Canalys a prezradila nám, koľko sú v priemere používatelia schopní zaplatiť za nový telefón. Uvidíte sa v nich aj vy? Alebo sa vám táto suma zdá až príliš vysoká? Pozrite sa na to spolu s nami!

Drahé smartfóny patria medzi populárne zariadenia

Aj keď by sa mohlo zdať, že priemerný používateľ radšej siahne po lacnejšom zariadení a nebude na elektroniku toľko utrácať, nie je to tak. Naše smartfóny sú s nami celé dni či už chceme alebo nie. Stali sa nevyhnutnou súčasťou našich životov, čo si pravdepodobne pri kúpe nového modelu uvedomujeme. A aj preto sa teda zdá, že zaplatiť v priemere až 790 dolárov nerobí problém ani priemernému používateľovi. Lacné telefóny teda už dnes nie sú také populárne, ako tomu bolo pred pár rokmi.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ Displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto suma je historicky najvyššou priemernou cenou, ktorú používatelia dokážu za smartfón zaplatiť. Ešte pred rokom bola táto suma o 119 dolárov nižšia, teda vo výške 671 dolárov. V každom prípade ale musíme rátať s tým, že sa tieto štatistiky zakladajú na údajoch z regiónu Severnej Ameriky. V Európe teda môžu byť čísla mierne odlišné, no napriek tomu predpokladáme, že aj u nás používatelia radi siahnu po kvalite. Značia o tom aj rebríčky najpredávanejších telefónov, medzi ktorými bezpochyby kraľujú smartfóny od spoločnosti Apple.

Predaje klesajú, ľudia kupujú kvalitnejšie modely

Aj keď je suma, ktorú dokážu používatelia za nové smartfóny vyššia, tak predaje neustále klesajú. V porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom predaje klesli až o 11.2%. Tieto čísla pravdepodobne budú klesať aj naďalej, nakoľko používateľom telefóny s vyššou cenou vydržia dlhšie. V každom prípade ale ekonomická kríza pravdepodobne neovplyvňuje trh s elektronikou toľko, čo sme si mysleli. Dôvodom nižších predajov bude aj kvalita novších telefónov, ktoré na trhu nájdeme.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Suma 790 dolárov v priemere za nový telefón však určite nie je nízka. V prepočte by sme mohki rátať s cenou približne 740€, za čo dnes už vieme kúpiť pokojne aj staršiu alebo odľahčenú vlajkovú loď, prípadne kvalitného zabijaka vlajkových lodí.

A čo vy, patríte medzi fanúšikov drahších smartfónov? Alebo si vystačíte aj s lacnejším modelom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close