Dostávajte na vaše Xiaomi aktualizácie skôr, ako ich dostávajú ostatní. Zapnite si túto funkciu!

Pomocou jednoduchého triku môžete dostávať aktualizácie v predstihu pred ostatnými používateľmi.

MIUI ako nainstalovat
Zdroj: Vosveteit

Častokrát môžeme čítať správy o tom, že Xiaomi uvoľnilo aktualizáciu, avšak telefón ju ešte neeviduje, hoci by mal. Dôvodov, prečo je tomu tak, môže byť viacero. Xiaomi vo všeobecnosti uvoľňuje aktualizácie vo vlnách. Spravidla sú aktualizácie doručované najprv pre 1% používateľov. Následne s odstupom času sú uvoľňované pre ďalšiu várku používateľov, kým aktualizácia nie je nainštalovaná na 10% zariadeniach. Následne, ak Xiaomi neeviduje žiadne závažnejšie chyby, tak aktualizácia je uvoľnená pre všetkých.

Dôvodom, prečo Xiaomi distribuuje aktualizácie vo vlnách je, že ak by nastali nejaké problémy, tak nepostihnú všetkých, ale len menšiu časť používateľov. Preto sa vám môže z času na čas stať, že zatiaľ čo ráno evidujete dostupnosť aktualizácie, tak vo večerných hodinách už nie je dostupná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dostávajte aktualizácie skôr ako ostatní

Xiaomi pre nedočkavcov ponúka vo svojich smartfónoch vcelku zaujímavú funkciu. Nejde pritom o BETA program, ale skôr o trik, prostredníctvom ktorého sa môžete dostať k softwarovým aktualizáciám skôr, ako ostatní používatelia.

Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a potom sekciu O telefóne. Následne kliknite na verziu MIUI. Ako sa vám otvorí ponuka s možnosťou aktualizácie, tak kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu.

V ďalšom kroku zvoľte možnosť Nastavenia aktualizácie. Následne v rámci ponuky Ostatné, zvoľte možnosť Dostávajte aktualizácie v predstihu.

Pomocou tohto nastavenia sa dostanete v rámci poradovníka pred ostatných používateľov. Rovnako však treba dodať, že zapnutím tejto funkcie sa nedostanete „mimo politiku aktualizácií“ softwaru. Budete si ju musieť stihnúť stiahnuť v rámci prvej, resp. druhej fázy uvoľňovania aktualizácie. V tomto prípade však pomôže povoliť funkciu automatického sťahovania aktualizácií. 

Rovnako vám  dávame do pozornosti aj manuálnu možnosť inštalácie aktualizácií, prostredníctvom ktorej si viete nielen stiahnuť aktualizáciu ihneď, ale aj si ju nahrať do smartfónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre