Spravodajstvo

Dostane Chrome funkciu sledovanie ceny produktov v e-shopoch? Pravdepodobne áno. Takto by mala vyzerať!

Chrome by mohol v budúcnosti ponúknuť funkciu sledovania ceny produktov.

Internetový prehliadač Google Chrome je aktuálne najrozšírenejším na svete, hoci konkurenčný Edge rastie ako z vody. Aby si Chrome však udržal svoje dominantné postavenie aj naďalej, tak musí tvrdo pracovať na vylepšeniach a nových funkciách vzhľadom na to, že konkurencia nespí. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o zvyšovaní bezpečnosti prehliadania stránok v súvislosti s automaticky predvoleným protokolom HTTPS:// pri otváraní stránok, ak je dostupný, či o vylepšeniach kodekov, ktoré zvyšujú kvalitu prenosu videí a zvuku.

Chrome ponúkne v budúcnosti funkciu sledovania ceny produktov

Zjavne nejde však o posledné vylepšenia, ktoré pre nás Google v súvislosti s prehliadačom pripravuje. Androidpolice najnovšie upozorňuje na to, že v prehliadači Chrome vo verzii 90 v rámci vývojárskych nastavení, sa objavila ďalšia zaujímavá funkcia. Ide konkrétne o funkciu sledovania ceny produktov na jednotlivých stránkach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkciu ako takú, je možné zapnúť pomocou experimentálnych funkcií. K ním sa dostanete potom, ako otvoríte stránku „chrome://flags“ a následne vyhľadajte v ponuke grid layout. Potom stačí zapnúť funkciu Enable Price alerts. Následne reštartujte prehliadač.

Zatiaľ nie je celkom jasné, ako funkcia funguje

Zatiaľ však nie je celkom jasné, ako funkcia funguje v praxi. Viacero zdrojov píše, že po zapnutí tejto funkcie a otvorení ponuky kariet, budete mať k dispozícii dostupnú funkciu sledovania ceny. Treba však povedať, že samotná funkcia, hoci je v niektorých prípadoch prítomnou v Chrome, tak nie je ešte plne aktívnou. Tiež musíme dodať, že nám sa táto možnosť neponúkla, a to ani ako v komerčne dostupnej verzii aplikácie, tak ani vo vývojárskej, hoci sme ju v oboch prípadoch zapli. Rovnako musíme povedať, že sme skúšali viacero nákupných platforiem. Od slovenských, až po medzinárodné ako eBay.

chrome sledovanie ceny_experimentalna funkcia
Zdroj: androidpolice.com

V každom prípade, objavenie tejto funkcie v rámci experimentálnych nastavení naznačuje, že Google pracuje na tejto funkcii. Hoci dnes nie je presne známe, kedy bude funkcia dostupnou v komerčnej verzii prehliadača, tak predpokladáme, že objaviť by sa mohla v priebehu najbližších mesiacov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close