ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Dostali ste pod stromček nový smartfón? Toto je 13 základných aplikácií, ktoré by Vám nemali chýbať

Dostali ste po stromček nový Android smartfón? Pozrite si výber týchto základných aplikácií, ktoré by Vám bezpochyby nemali v ňom chýbať.

Vianoce sú obdobím, kedy mnohí z nás si dopracujú nový telefón alebo ho dostanú od svojich blízkych. A práve preto Vám prinášame nižšie zoznam aplikácií, ktoré by Vám nemali chýbať v novom smartfóne. Veríme, že si vyberie každý z Vás.

13 aplikácií, ktoré by ste mali mať vo Vašom novom smartfóne!

Digitálna rovnováha

Prvá aplikácia je paradoxne na to, aby ste to nepreháňali s Vašim mobilom až príliš. Jedná sa o aplikáciu, ktorá monitoruje Vašu aktivitu na smartfóne a podáva Vám prehľadné reporty. Napríklad informácie koľko času trávite v iných aplikáciách, koľko notifikácií Vám prišlo a podobne. Po jej nainštalovaní ju nájdete v Nastaveniach smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Digital Wellbeing
Digital Wellbeing
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Fotografie

Ďalšia základná aplikácia, ktorá nebýva predinštalovaná v smartfónoch iných výrobcov ako Google, je aplikácia Fotografie. Aplikácia ponúka veľmi jednoduché a intuitívne rozhranie s možnosťami zdieľania a základnej úpravy fotografií. Okrem toho si môžete nastaviť aj zálohovanie fotografií s Vašim Google Drive účtom.

Google Fotos
Google Fotos
Developer: Google LLC
Price: Free

BatteryGuru

BatteryGuru je aplikácia, ktorá Vám monitoruje stav Vašej batérie, či ju nabíjate správne, jej životnosť a ďalšie veci. Jedná sa o veľmi užitočný nástroj, vďaka ktorému viete predĺžiť do budúcna životnosť Vašej batérie.

Battery Guru: Überwachung
Battery Guru: Überwachung
Developer: Paget96
Price: Free

Menučka

„Keď si hladný, tak to nie si ty“, určite s touto vetou ste sa už stretli. Nuž, s aplikáciou Menučka sa Vám to nestane. Aplikácia ponúka široký prehľad možností stravovania vo Vašom okolí, vrátane ceny jedál, nápojov a podobne.

Menucka.sk
Menucka.sk
Developer: Sisteo, s.r.o.
Price: Free

Snapseed

Snapseed je aplikácia, za ktorou stojí spoločnosť Google a slúži za účelom úpravy fotografií. Jedná sa o veľmi šikovného pomocníka, ktorý okrem klasiky v podobe stoviek filtrov ponúka aj možnosti editácie, ako je napríklad odstraňovanie nechcených predmetov z fotografií, zmena sýtosti farieb,…

Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

AmoledPix

Ak ste dostali smartfón s Amoled displejom, tak by bol hriech nevyužiť ho „naplno“. Aplikácie AmoledPix ponúka širokú škálu pozadí, ktoré sú ako stvorené pre tento typ displeja. Okrem toho, aplikácia umožňuje aj jednoduchú editáciu obrázkov.

4K Wallpapers: Amoledpix
4K Wallpapers: Amoledpix
Developer: Androholic
Price: Free

Slovenská pošta

Možno sa Vám zdá, že túto aplikáciu nepotrebujete, ale verte, že po jej vyskúšaní ju budete využívať častejšie, ako by ste si mysleli. Aplikácia ponúka prehľad pôšt na celom území Slovenska, vrátane informácií ako sú otváracie hodiny, prehľady Vašich balíkov a podobne. Inými slovami, aplikáciu treba skúsiť.

Slovenská pošta
Slovenská pošta
Developer: Slovenská pošta
Price: Free

Microsoft kalkulačka

Nepochybujeme o tom, že v každom smartfóne je predinštalovaná kalkulačka, ale nie taká, ako tá od Microsoftu. Microsoft kalkulačka dokáže riešiť matematické príklady pomocou zosnímania príkladu. Čerešničkou na torte je, že si môžete pozrieť následne ja postup, ako bol príklad vypočítaný.

Microsoft Math Solver
Microsoft Math Solver

WhatsApp

V našom výbere samozrejme nemôže chýbať ani klasika v podobe aplikácie WhatsApp. Jedná sa pravdepodobne po Facebook Messengerovi o najrozšírenejšiu platformu, ktorá ponúka možnosť komunikácie s end-to-end šifrovanie, a zároveň ju aktívne využíva drvivá väčšina z nás.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free

YouTube Music

YouTube Music je jednou z najmladších aplikácií v tomto výbere. Jedná sa o hudobný prehrávač, ktorý ponúka ako offline prehrávania, teda hudby z Vášho zariadenia, tak aj prostredníctvom serverov Youtube. Aplikácia má veľmi jednoduché a intuitívne rozhranie, na ktoré si veľmi rýchlo zvyknete.

YouTube Music
YouTube Music
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Lens

Ďalšia aplikácia, ktorá by nemala chýbať vo Vašom novom smartfóne je Google Lens. Neskutočne totiž rozširuje funkcionality smartfónu. Aplikácia využíva hlavne AI algoritmy v kombinácii s kamerou smartfónu. Pomocou nej budete môcť napríklad skenovať dokumenty, prekladať texty, vyhľadávať informácie o veciach, na ktoré nasmerujete kameru a podobne.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

AccuWeather Počasie

Samozrejme, v žiadnom smarfóne by nemala chýbať aplikácia s predpoveďami  počasia. My Vám dávame do pozornosti aplikáciu AccuWeather, ktorá ponúka podrobné prehľady počasia na niekoľko dní dopredu, a zároveň je veľmi jednoduchou na používanie. Mimochodom, aplikácia ponúka aj pekný widget, ktorý si môžete umiestniť na plochu smartfónu.

AccuWeather: Wetterradar
AccuWeather: Wetterradar
Developer: AccuWeather
Price: Free

Cestovné poriadky

Neodlúčiteľným pomocníkom pri cestovaní z mesta do mesta, alebo mestskou hromadnou dopravou sú aktuálne cestovné poriadky. Tie môžete dostať do svojho smartfónu prostredníctvom aplikácie nižšie. Mimochodom, aplikácia zároveň ponúka pri vybraných typoch dopravy aj aktuálne informácie o meškaniach.

Cestovné poriadky CP
Cestovné poriadky CP
Developer: Mafra Slovakia
Price: Free

A  čo so starým telefónom?

Ako poslednú bonusovú aplikáciu, ktorú by sme Vám radi dali do pozornosti je AutoBoy. Jedna sa o aplikáciu, ktorá paradoxne by mala byť „poslednou“ vo Vašom starom telefóne. Pomocou aplikácie viete totiž premeniť smartfón na autokameru do auta. Aplikácia umožňuje natáčanie v slučkách, dokáže reagovať na rýchle zmeny pohybu, vrátane sledovania Vašej polohy a podobne.

AutoBoy Dashcam – BlackBox
AutoBoy Dashcam – BlackBox
Developer: AutoBoy
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close