Donald Trump plánuje zakázať populárnu aplikáciu TikTok až do momentu, kým ju nekúpi americká firma

Americký prezident len pred niekoľkými hodinami prišiel s ráznym oznámením, ktoré väčšina ľudí neočakávala

TikTok pozor
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), Logo

Čoraz viac rozrastajúca sa aplikácia a nové sociálna sieť TikTok, za ktorou stojí čínska spoločnosť ByteDance, má pred sebou naozaj veľký oriešok. Americký prezident Donald Trump totižto len pred pár hodinami informoval o tom, že už behom dneška chce podpísať dekrét o zákaze aplikácie TikTok v USA, minimálne do momentu, kým nebude aplikácia vlastnená americkou spoločnosťou, informuje agentúra Reuters.

Obavy o bezpečnosti osobných údajov

Zatiaľ nie je jasné, akým spôsobom chce americký prezident legálne zakázať aplikáciu na americkom území, no s najväčšou pravdepodobnosťou využije čiastočne podložené obavy o bezpečnosti osobných údajov používateľov spomínanej aplikácie. Obavy z bezpečnosti už pred americkým prezidentom vyjadrili mnohí štátni, ako aj bezpečností analytici, ktorí nepovažujú aplikáciu za dôveryhodnú. Podobná situácia sa pomerne nedávno odohrala aj v Indii, kde sa čínske aplikácie odstraňujú z obchodov s aplikáciami naozaj raketovou rýchlosťou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

USA tlačí na predaj TikToku americkej spoločnosti

Aplikácia TikTok by sa mohla na americkom trhu zachrániť iba v prípade, ak by došlo ku jej odpredaju pod krídla americkej spoločnosti, ktorá by ju musela odkúpiť od čínskeho ByteDance. Podľa interných zdrojov je potencionálnych kupcov hneď niekoľko, pričom dialóg medzi všetkými stranami prebieha už niekoľko dní.

Aktuálne najhorúcejším kandidátom na kúpu je spoločnosť Microsoft, ktorá by rozhodne mala dostatok financií na kúpu, no zároveň by v prípade kúpy aplikácie čelila omnoho menším reguláciám zo strany štátu, ako napríklad konkurenčný Facebook.

Predaj samotnej aplikácie TikTok však určite nebude taký jednoduchý, ako si možno Donald Trump myslí. Pri pohľade na to, že aplikácia má v USA až 80 miliónov aktívnych používateľov mesačne je očividné, že cenovka za takúto populárnu sociálnu sieť, ktorej dosah môže byť ešte násobne väčší, bude vysoká. Podľa informátorov sa hovorí o cenovke až 50 miliárd amerických dolárov, pričom spoločnosť stále trvá na zachovaní podielu v spoločnosti. Situácia ohľadom predaja sa tak môže ešte značne komplikovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre