Spravodajstvo

Dokumenty Google dostávajú novú funkciu. Súvisí s posielaním e-mailov cez Gmail. Využijete ju?

S najnovšou aktualizáciou Google poteší najmä fanúšikov služby Google Workspace. Po novom e-mail napíšete aj z textového editora.

Technologický gigant Google neustále pracuje na zlepšení svojich služieb. Rôzne miniaktualizácie sa snažia o zlepšenie celkovej pracovnej činnosti a taktiež k zefektívneniu práce. Na informáciu upozorňuje Google prostredníctvom svojho blogu.

Umožnenie písania konceptov na úložisku

Dokumenty Google sú už dlhé roky mimoriadne spoľahlivý nástroj na písanie a zdieľanie dokumentov medzi viacerými osobami. Ak k tomu ešte pridáme fakt, že tento nástroj je dostupný zadarmo, tak to z neho robí zrejme najpopulárnejší textový editor pre prácu v tíme.

Najnovšia aktualizácia sa týka písania e-mailových konceptov. Tie budete po novom vedieť napísať priamo v prostredí Dokumentov Google. Kdekoľvek v poli napíšete znak @, otvorí sa vám menu. V tomto kontextovom menu si viete vybrať možnosť Konceptu. To vám do dokumentu pridá podobnú tabuľku, ako v prípade písania e-mailu.

google dokumenty e-mail
Zdroj: Google, Prostredie Gmailu v Dokumentoch Google

V tejto tabuľke si klasicky vyplníte adresu prijímateľa, predmet a telo správy, úplne rovnako, ako v klasickom prostredí Gmailu. Ak chcete e-mail ihneď aj odoslať, tak kliknite na tlačidlo Gmailu, ktoré sa nachádza hneď napravo pri tabuľke. To vás prenesie do nového okna, v ktorom sa nachádza prostredie Gmailu, odkiaľ viete rozpísaný e-mail odoslať.

Táto funkcia bude mimoriadne užitočná pre tých, ktorí nemajú radi otvorené kvantum okien a zároveň často pracujú v prostredí Google Workspace. Vloženie e-mailového konceptu budete taktiež vedieť nájsť v hornom menu pod kartou Vložiť. V tejto karte sa nachádza sekcia Stavebné prvky, kde sa bude nachádzať aj možnosť vloženia e-mailového konceptu.

Aktualizácia v rámci Dokumentov Google ešte v čase písania článku na Slovensko nedorazila. Google túto aktualizáciu uviedol na trh 15. marca, čiže jej príchod k nám môžeme očakávať v najbližších dňoch (Google sprístupňuje nové funkcie pre všetkých postupne, najčastejšie do 15 dní od vydania). Táto novinky bude dostupná pre všetkých bez potreby nejakého zvláštneho spustenia, či aktivovania.

Budete túto novinku využívať, alebo na napísanie e-mailu preferujete klasické prostredie Gmailu? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close