SpravodajstvoZariadenia

Dodávky nositeľných zariadení vzrástli medziročne až o 30% a to aj napriek koronavírusovej pandémii

V prvom štvrťroku bolo dodaných rekordných 72,6 milióna kusov nositeľných zariadení

Globálne dodávky nositeľných zariadení v prvom štvrťroku 2020 medziročne stúpli až o rekordných 29,7%, informovala agentúra International Data Corporation (IDC). Nárast dodaných nositeľných zariadení sa však odlišuje od jednotlivých kategórií, keďže na zozname sa nachádzajú aj zariadenia, ktoré zaznamenali pokles v celosvetových dodávkach. Najväčší ťahúni ako inteligentné náramky a slúchadlá však dokázali nie len vykompenzovať dodávky ďalších zariadení, ale zároveň ich bolo dodané historicky najväčšie množstvo, čo sa odrazilo aj v štatistikách.

Agresívne cenovky nových náramkov a predstavenie nových produktov

Podľa IDC je za prudkým 16,2% nárastom dodávok inteligentných náramkov predstavenie nových modelov, napríklad populárnych náramkov Fitbit Charge 4, ale aj agresívna cenová politika vedená ďalšími veľkými hráčmi na trhu, ako Xiaomi a Huawei. Druhým veľkým ťahúňom dodávok nositeľných zariadení boli už spomínané slúchadlá, ktoré už tradične narástli rekordne rýchlo, tentokrát presne až o 68,3%, pričom aktuálne predstavujú až 54,9% zo všetkých dodaných nositeľných zariadení.

„Spotrebitelia sa dožadovali týchto sofistikovaných slúchadiel nielen kvôli schopnosti prehrávať zvuk, ale tiež aby im pomohli zvýšiť produktivitu, pretože mnohí z nich boli nútení pracovať z domu a hľadali spôsby, ako znížiť hluk z okolia, pričom by zostali v spojení so svojim smartfónom, či inteligentných hlasovým asistentom,“ uviedol Jitesh Ubrani, výskumný manažér IDC Mobile Device Trackers.

Hodinky v tomto štvrťroku príliš nebodovali

Rekordne vysoké dodávky inteligentných náramkov a slúchadiel však v tomto štvrťroku sťahovali na dol dodávky inteligentných a bežných hodiniek. Agentúra IDC však zároveň dodáva, že z nepriaznivej situácie v tejto kategórii stále dokázali vyťažiť vybraní výrobcovia hodiniek, ako Huawei, Garmin a Huami, ktorí zameriavajú viac na medzinárodné trhy, ako na čínsky trh.

Kráľom trhu stále Apple

Na záver iba uvedieme krátke zhrnutie trhu s nositeľnými zariadeniami z pohľadu jednotlivých výrobcov a ich výsledkov. Tradične, na vrchole trhu naďalej tróni spoločnosť Apple, ktorá si naďalej drží takmer 30% podiel na trhu s dodanými 21,2 miliónmi zariadení.

Na druhom mieste sa už dlhšiu dobu nachádza čínske Xiaomi, ktoré dokopy dodalo v prvom štvrťroku 2020 10,1 milióna nositeľných zariadení, pričom trhový podiel spoločnosti Xiaomi stúpol na 14,0%.

dodavky nositelnych zariadeni 2020
Zdroj: IDC

Tretiu priečku obsadila už tradične juhokórejská spoločnosť Samsung, ktorá za prvý štvrťrok 2020 dodala viac ako 8,6 milióna zariadení, pričom jej trhový podiel stúpol na 11,9%. Juhokórejskému gigantovi na krk dýcha spoločnosť Huawei, ktorá so svojimi 8,1 miliónmi dodaných zariadení dokázala získať 11,1% trhový podiel.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close