WindowsWindows 10 Mobile

Dočkali sme sa! Windows 10 na ARM fičí na Lumii 950 XL. Pozrite si video, v ktorom uvidíte reálne skúsenosti s používateľským rozhraním

Známeho hackera a vývojára Bena Imbushuo sledujeme už zopár mesiacov a spoločne s tisíckami fanúšikov po celom svete sme čakali na moment, kedy svetu konečne ukáže plnohodnotný Windows 10 na ARM bežiaci na jeho Lumii 950 XL. Jednalo sa o naozaj náročné a niekoľkomesačné úsilie, no vyzerá to tak, že svoju prácu dotiahol do úspešného konca a fanúšikom starých Lumii vkladá aspoň čiastočnú nádej pre potencionálne využitie ich už dávno zavrhnutých Windows 10 Mobile smartfónov.

Dotyková obrazovka funguje bez akýchkoľvek problémov

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ben Imbushuo o jeho úspechu opäť informoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter, kde zverejnil hneď niekoľko fotografií a jedno video. Hneď z videa je jasné, že hackerovi sa podarilo úspešne pokoriť jeho Lumiu 950 XL a samotný operačný systém a dotyková obrazovka funguje pri používaní Windowsu 10 na ARM úplne bez problémov. Smartfón je v tomto štádiu využiteľný na vytváranie dokumentov, písanie poznámok, zapisovanie do kalendáru, alebo ako kalkulačka, no na ďalšie využitia si budeme musieť chvíľu počkať.

Ešte nie je všetko dotiahnuté do dokonalosti

Zdroj: Twitter (Ben Imbushuo)

Momentálnym najväčším nedostatkom je zrejme neschopnosť pripojiť zariadenie do bezdrôtovej siete, no podľa slov Bena, bude tento problém odstránený už čoskoro. Podobne je na tom aj inštalácia 32-bitových aplikácií, napríklad ako prehliadač Chrome.

Dúfajme, že po úplnom dokončení tohto projektu, sa Ben Imbushuo rozhodne jeho postup zverejniť a vďaka tomu ponúkne majiteľom starých Lumii aspoň akú takú možnosť využitia ich smartfónov, ktoré dávno odložili do šuplíka.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter – Ben Imbushuo)

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close