Do WhatsAppu mieria nové bezpečnostné funkcia, ktoré vás majú ochrániť pred hackermi

WhatsApp prináša dôležité bezpečnostné aktualizácie, ktoré vám pomôžu ochrániť vaše súkromie.

WhatsApp pridáva nové bezpečnostné funkcie
Zdroj: PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

WhatsApp je jednou z najobľúbenejších četovacích aplikácií a to aj preto, lebo ponúka zabezpečenú a šifrovanú komunikáciu. V tomto duchu spoločnosť pokračuje aj naďalej a v novej aktualizácií prináša niekoľko nových funkcií, ktoré ochránia vaše súkromie.

Ako sa spoločnosť vyjadrila, k šifrovaniu budú neustále pridávať nové funkcie, aby ste mohli lepšie chrániť svoje súkromie a zároveň mať nad svojimi správami viac kontroly. Ochrana ktorú WhatsApp poskytuje je do veľkej miery automatická a vy nemusíte robiť nič. V nadchádzajúcich mesiacoch aplikácia dostane niekoľko nových bezpečnostných funkcií a nižšie si priblížime, ktoré to sú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové bezpečnostné funkcie

Prvá bezpečnostná funkcia sa týka ochrany účtu. WhatsApp vám umožňuje preniesť účet do nového smartfónu, no po novom sa aplikácia ubezpečí, že to robíte naozaj vy. Ak si zvolíte možnosť preniesť účet do nového zariadenia, môže sa vás opýtať, či tak naozaj chcete urobiť a či ste to skutočne vy. Toto bezpečnostné opatrenie zaručí, že sa nepokúsi preniesť váš účet do iného zariadenia niekto, kto na to nemá oprávnenie.

WhatsApp pridáva nové bezpečnostné funkcie
Zdroj: WhatsApp

Ďalšou bezpečnostnou funkciou je overenie zariadenia. Malvér je dnes rozšírenou hrozbou a do vášho zariadenia sa môže dostať rôznymi spôsobmi a môže preniknúť aj do aplikácie WhatsApp. V tomto momente získava prístup k vašim kontaktom a môže im posielať nevyžiadané alebo v horšom prípade aj nebezpečné správy.

WhatsApp preto zaviedol kontroly, ktoré pomôžu overiť váš účet. Dobrou správou je, že tieto nové opatrenia prebiehajú bez toho, aby ste niečo museli urobiť. Získavate ale dodatočnú vrstvu ochrany, ktorá zabráni zneužitiu vášho zariadenia. Táto funkcia vo svojej podstate zabráni útočníkom, aby sa na WhatsApp servery prihlásili mimo vášho zariadenia použitím vášho šifrovacieho kľúča.

Automatické bezpečnostné kódy

Poslednou novinkou sú automatické bezpečnostné kódy. Táto funkcia poteší najmä tých, ktorí vo zvýšenej miere dbajú na ochranu svojho súkromia a zabezpečenie. Pomôže vám uistiť sa, že sa naozaj rozprávate s tým, s kým ste sa rozprávať chceli. Ak si to chcete overiť, budete môcť prejsť na kartu šifrovania v informáciách o kontakte.

WhatsApp chce túto funkciu urobiť jednoduchšiu a prístupnejšiu pre všetkých. Používajú pritom metódu Key Transparency, ktorá vám umožňuje automaticky overiť, či máte zabezpečené spojenie. V podstate to znamená, že si na karte šifrovania budete môcť obojstranne overiť, či sú vaše konverzácie zabezpečené.

„Tento kód možno nájsť v informáciách o kontakte, a to ako QR kód aj ako 60-miestne číslo. Tieto kódy sú jedinečné pre každý individuálny chat. Ich vzájomným porovnaním medzi účastníkmi chatu môžete overiť, či sú správy odoslané do chatu šifrované počas celého spojenia.“, vysvetľuje spoločnosť Meta na stránke podpory.

Ak si chcete zlepšiť ochranu ešte o niečo viac, odporúčame zapnúť dvojfázové overenie. Ide o funkciu, ktorá si okrem tradičného prihlásenia vyžaduje potvrdenie ešte z jedného zariadenia. Ak by sa útočník dostal k vašim prihlasovacím údajom, nedostane sa do vášho účtu bez potvrdenia z iného zariadenia, ktoré vlastníte.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre