Do WhatsApp mieri funkcia, pomocou ktorej si pomocou AI vygeneruješ unikátny avatar či obrázok, na ktorom budeš ústrednou postavou

META AI ti vo WhatsApp aplikácii umožní vygenerovať avatar či obrázok cez AI, na ktorom budeš. Pozrite sa, ako bude táto funkcia fungovať, keď dorazí aj k nám.

WhatsApp blokovanie pouzivatela
Zdroj: Vosveteit

Aplikáciu WhatsApp používa denne značné množstvo populácie. Pravdepodobne patríš medzi používateľov aj ty. Celkovo je WhatsApp dôležitým nástrojom na komunikáciu, ktorý sa neustále inovuje a prispôsobuje sa potrebám svojich užívateľov. Momentálne je na vzostupe umelá inteligencia a funkcie s ňou spojené. 

V minulosti už vo WhatAppe pribudli rôzne funkcie, ktoré sú poháňané práve umelou inteligenciou. Ide napríklad o generátor nálepiek. No nejde len o túto jednu funkciu. Je ich násobne viac. V minulosti sme už písali o Meta AI, mali sme za to, že sa dočkáme nových funkcií, ako je povedzme chatbot, ktorému vieme klásť rôzne otázky. A hoci sa táto funkcia objavila len u časti používateľov v našom regióne, tak väčšina na jej príchod ešte stále čaká.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Generatívna umelá inteligencia (generatívna AI) umožňuje ľuďom rýchlo vytvárať obsah novými a zaujímavými spôsobmi. Pomocou generatívnej AI môžu ľudia ľahko vytvárať nový obsah, napríklad obrázky, ktoré môžu zdieľať s priateľmi, a firmy môžu vytvárať textové odpovede na otázky svojich zákazníkov.“, v minulosti vysvetlil sám gigant.

Ďalšou funkciou, ktorú sme očakávali, že príde, bolo generovanie obrázkov používateľov a tak sa aj deje. Po predstavení Meta AI, nástroja, ktorý generuje obrázky z textu a odpovedá na otázky používateľov, WhatsApp prišiel s ďalším vylepšením. Nová beta verzia aplikácie (2.24.14.13) prináša funkciu, ktorá umožňuje generovanie obrázkov založených na fotografiách používateľov.

Ako to bude celé fungovať?

Podľa dostupných informácií bude aplikácia potrebovať iba jedinú fotografiu používateľa, postačí aj obyčajná selfie, ktorú vie používateľ urobiť za pár sekúnd.

Stačí, aby používateľ v chate s Meta AI napísal príkaz „Predstav si ma…“ a model následne vytvorí snímok. Rovnaký príkaz je možné použiť aj v chatoch označením @Meta AI a následným napísaním textu: predstav si ma, vysvetľujú experti z portálu 9to5google.com.

Generované obrázky zatiaľ pripomínajú bežné AI obrázky, ktoré už možno poznáš z rôznych generátorov obrázkov. Táto funkcia môže oživiť aj tvoje chaty, keď si vygeneruješ sám seba v nejakej špeciálnej situácii a pošleš ju ďalej.

Ochrana súkromia používateľov je ale jeden veľký otáznik. Nevieme ti totižto s určitosťou povedať, aké konkrétne opatrenia Meta zaviedla, aby chránila tvoje snímky. Predpokladá sa, že nikto iný nebude môcť generovať obrázky teba a že AI model bude schopný spracovať len jednotlivé príkazy na generovanie obrázkov.

Tento nástroj môže byť užitočný pre tých, ktorí nemajú možnosť získať profesionálne fotografie a to už z rôznych dôvodov. Rovnako ale, si budeš môcť vygenerovať svoj obrázok v rôznych situáciách.

WhatsApp verzia 2.24.14.13 je dostupná v Google Play Store pre tých, ktorí sú zapojení do beta programu, tento program je však už momentálne plne obsadený keďže kapacity sú limitované.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre