Do konca roka 2022 bude bitcoin akceptovaný ako zákonné platidlo minimálne v 5 krajinách, tvrdí riaditeľ známej kryptomenovej platformy

Riaditeľ kryptomenovej platformy BitMEX, Alex Höptner si myslí, že do konca roka 2022 bude najmenej 5 krajín akceptovať bitcoin, ako zákonné platidlo.

digitalne zlato_bitcoin hodnota
Zdroj: unsplash.com (Bermix Studio)

Generálny riaditeľ kryptomenovej platformy BitMEX, Alex Höptner, predpovedá, že rozvojové krajiny budú v akceptovaní bitcoinov na prvom mieste. Rozvojové krajiny zvyčajne čelia ekonomickej realite, ktorá sa veľmi líši od vyspelých krajín. V dôsledku toho častokrát hľadajú iné alternatívy, ktoré majú potenciál poskytnúť občanom lepšiu kvalitu života. Z toho dôvodu šéf BitMEXu predpovedá, že viac krajín bude nasledovať kroky Salvádora, ktorý v septembri prijal bitcoin ako zákonné platidlo. Na tému upozorňuje portál news.bitcoin.com.

„Moja predpoveď je, že do konca budúceho roka budeme mať najmenej päť krajín, ktoré akceptujú bitcoin ako zákonné platidlo,“ vyjadril sa riaditeľ a uviedol 3 kľúčové dôvody svojho tvrdenia.

Vysoká miera inflácie, vysoké poplatky za prevod peňazí a politické stimuly môžu povzbudiť rozvojové krajiny, aby nasledovali kroky Salvádora a budúci rok prijali bitcoin ako zákonné platidlo. Napríklad Medzinárodný menový fond odhaduje infláciu v rozvinutých krajinách v roku 2021 na úrovni 2,4% a v rozvojových krajinách až na úrovni 5,4%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako príklad uviedol situáciu v Turecku: „Keďže sa inflácia v Turecku tento rok vyšplhala vysoko nad 15%, používanie kryptomeny prudko vzrástlo. Turecko na to reagovalo rýchlym zákazom používania kryptomien na tovary a služby a inflácia dosiahla úroveň 19,25%.“

Jeho slová nemusia byť mimochodom vôbec uletenými. Len pár dní dozadu sme vás informovali napríklad o našom susedovi, Ukrajine, kde došlo k stanoveniu základných pravidiel trhu s kryptomenami pričom sa špekuluje, že digitálne zlato, by mohlo do budúcnosti dostať viac priestoru.

Akceptácia bitcoinu v Salvádore si vyslúžila kritiku

Nedávny krok Salvádora, aby sa bitcoin stal zákonným platidlom spolu s americkým dolárom, vyvolal celosvetovú kritiku, ale hlavne medzi médiami, ako sú Financial Times a Wall Street Journal, a renomovanými finančnými inštitúciami vrátane Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky.

„Kritici neuznávajú, že rozvojové krajiny ako Salvador vedú svet v oblasti decentralizovaných digitálnych mien a platieb,“ napísal Höptner. „Mali desaťročia na analýzu toho, ako globálny finančný systém funguje a nefunguje na ich obyvateľstvo. Uznávajú svoju bezmocnosť ovplyvňovať rozhodnutia menovej politiky, ktoré môžu mať vážne dôsledky na ich občanov.“

Höptner ďalej vysvetlil, že urobiť z bitcoinu zákonné platidlo, ako to urobil Salvador v septembri, neznamená úplné odmietnutie zavedeného finančného systému. Namiesto toho to znamená, že krajiny hľadajú alternatívy, ako lepšie ťažiť zo svojho obyvateľstva a hospodárstva.

Čo si myslíte o tejto téme vy, je Bitcoin a jeho adaptácia, či iná digitálna mena pre krajiny výhodou, či by mali od nej držať ruky preč? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre