SpravodajstvoXiaomi

Do jedného z najlacnejších Xiaomi smartfónov si už vieme nainštalovať nadstavbu MIUI 13: Ktoré modely ju získajú teraz?

Redmi 10 ako predstaviteľ nižšej triedy od Xiaomi už eviduje aktualizáciu na MIUI 13. Takto jednoducho si ju môžete stiahnuť.

Počas globálneho predstavenia nadstavby MIUI 13 nám Xiaomi prisľúbilo, že vybrané modely získajú aktualizáciu ešte počas prvého kvartálu tohto roka. Týchto modelov vôbec nie je málo a zoznam je naozaj rozsiahly. Medzi tieto modely môžeme zarátať ako prémiové smartfóny, tak i lacnejšie modely z minulého roku, do ktorých aktualizácia pomaly prichádza. A i keď sa ešte nenachádza v týchto modeloch prostredníctvom oficiálnej distribúcie, aktualizáciu si vieme manuálne stiahnuť. Len pred pár dňami sme vás informovali, že prvým smartfónom s takouto aktualizáciou je populárny Redmi Note 10 Pro. Včera však aktualizácia prišla i do tabletu s označením Mi Pad 5. Portál Xiaomiadictos.com nás dnes informuje o aktualizácii pre tretie zariadenie, ktorým má byť práve Redmi 10.

Android 12 spolu s MIUI 13 pre jedno z najlacnejšíc zariadení

Aktualizácia systému pre Redmi 10 so sebou neprináša len najnovšiu nadstavbu v podobe MIUI 13. Do smartfónu mieri i najnovší Android 12, ktorý je najinovatívnejšou verziou systému za posledné roky. Ako jeden z najlacnejších smartfónov od Xiaomi ide príkladom pre ostatné spoločnosti, ktoré najskôr aktualizujú svoje vlajkové modely. Podľa aktualizačného postupu Xiaomi to skôr vyzerá na opačný postup. Čínsky gigant totiž najskôr aktualizuje tieto lacnejšie modely.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nadstavba MIUI 13 v súčasnosti nie je automaticky dostupná v našich smartfónoch. Vieme si ju však nainštalovať prostredníctvom tohto odkazu, z ktorého si stiahneme inštalačný balík. Ten má veľkosť celkovo 2.5GB, čo vôbec nie je málo. Kód aktualizácie je V13.0.1.0.SKUMIXM, čo značí aktualizáciu len pre modely bežiace na globálnej verzii ROM. Tá sa vyznačuje písmenkami MI v kóde, ak teda vlastníte model s európskou (EU) ROM, budete si musieť ešte chvíľu počkať. Ak je však verzia systému plne kompatibilná s vaším modelom a rozhodnete sa si ju nainštalovať, tak si nezabudnite vykonať kompletnú zálohu vášho zariadenia.

Tieto modely na aktualizáciu čakajú

Február je v plnom prúde a s ním by mala byť i aktualizačná vlna Xiaomi smartfónov. Už počas predstavovania nám čínsky gigant sľúbil, že nám prinesie aktualizáciu do niekoľkých modelov už počas prvého kvartálu tohto roka. Do konca marca by teda Xiaomi malo aktualizovať na nadstavbu MIUI 13 celkovo viac ako desať zariadení, ktorých majitelia už teraz nedočkavo čakajú. Aktualizácia by pomaly mala prichádzať v najbližších týždňoch. A o ktoré modely konkrétne ide? Pozrite sa nižšie na tento zoznam.

  • Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11 Lite NE
  • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)

Vlastníte niektorý model z tohto zoznamu? A nainštalujete si aktualizáciu prednostne alebo si radšej počkáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close