SpravodajstvoZariadenia

Do akého príslušenstva sa po kúpe telefónu oplatí investovať? Toto by mala byť povinná výbava!

Pozrite sa aké príslušenstvo vám k vášmu smartfónu nesmie chýbať. Investícia sa vyplatí aj do doplnkov k smartfónu.

Že kúpou smartfónu naša púť s elektronikou nekončí už dávno vieme. Okrem práce so smartfónom nás dnes častokrát čaká aj výber toho správneho príslušenstva, pretože v balení s novým zariadením čoraz častejšie nenájdeme nič iné ako samotný smartfón, prípadne návody a nabíjací kábel. Príslušenstvo si teda musíme dokúpiť, čo znamená vybrať si nové slúchadlá, nabíjačku, prípadne iné doplnky. Na čo všetko by sme sa mali sústrediť a aké doplnky sa nám vyplatí si kúpiť? Odpoveď nám prináša portál howtogeek.com a my sme sa na ňu pozreli o niečo detailnejšie. Ak teda doma nemáte tieto pomôcky k vášmu zariadeniu, zrejme by ste nad ich kúpou mali popremýšľať.

Do obalu smartfónu sa vyplatí zainvestovať

Jednou z dôležitých súčastí smartfónu je nepochybne ochrana. Väčšina z nás v tomto prípade však okamžite myslí na temperované sklo či fóliu na displej. Aj ochrana zadnej strany smartfónu je však dôležitá a myslieť by sme mali aj na lepšie puzdro alebo obal. Ak však nezvolíme odolnejší obal, aj silikónový tenší obal je lepší ako nič. Náš smartfón totiž dokáže ochrániť pred škrabancami na zadnej strane a navyše dokáže vyrovnať rozdiel medzi zadnou kamerou a telom smartfónu.

xiaomi 11 lite 5g ne balenie
Zdroj: Xiaomi Mi Stores Global

Práve z tohto dôvodu totiž dokáže smartfón spadnúť napríklad zo stola, kedy jednoducho skĺzne. Ochranným obalom tomu vieme predísť a možno aj zachrániť svoj smartfón. Navyše sa zbavíme aj nepríjemných odtlačkov prstov na zadnej strane, ak ju máme lesku. Niektorí výrobcovia smartfónov pridávajú obal medzi príslušenstvo do balenia, no nie vždy sa na to dá spoľahnúť.

Nabíjací kábel sa väčšinou ráta medzi príslušenstvo v balení

Aj keď vo väčšine prípadov nájdeme nabíjací kábel už v balení smartfónu, nemusí to byť vždy pravda. Tu sa však sústredíme najmä na kvalitu káblu, pretože niektorí ľudia si myslia, že rýchlonabíjacie káble z domácich potrieb za 2 eurá dokážu ich smartfón nabiť rýchlo a kvalitne. Nie je tomu tak a ak už plánujete investovať do nového káblu, radšej zvážte káble od renomovaných výrobcov.

XIaomi Poco M4 Pro 5G_balenie_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Nie vždy musí ísť o originálne príslušenstvo k vášmu smartfónu. No aj tak by sme mali myslieť na to, že kvalitné káble nabijú váš smartfón lepšie a ešte aj šetria vašu batériu. A ak už aj máte doma kvalitný kábel, nezabudnite na to, že vždy sa ich hodí mať viac. Jeden uložíme v obývačke, druhý v spálni, ďalší odložíme v aute alebo kabelke, mať dobrý kábel vždy po ruke sa vyplatí.

Externá nabíjačka je skvelou investíciou

Prejdeme medzi menej bežné príslušenstvo, medzi ktoré radíme napríklad externé nabíjačky. Tie nám vedia v určitých chvíľach zachrániť náš smartfón pred úplným vybitím v nevhodnej situácii. Ak teda vychádzame von a nemáme čas svoj smartfón nabíjať alebo len ideme na dlhšiu dobu mimo možnosť nabitia svojho zariadenia, externú nabíjačku alebo teda powerbanku by sme mali mať so sebou. Vyplatí sa investovať do takej, ktorá má vyššiu kapacitu, teda ideálne s kapacitou 20000mAh, no postačí nám aj menšia 10000mAh. Tú si môžeme zbaliť do kabelky či tašky a potom je na nás len udržiavať ju nabitú a nezabudnúť ju doma.

Bezdrôtové slúchadlá radíme medzi potrebné príslušenstvo

Zbytočné káble už so sebou dávno neťaháme a káblové slúchadlá sú nielen nepraktické, no dokážu sa aj rýchlo poškodiť. Aj z tohto dôvodu ich už výrobcovia vo väčšine prípadov nepridávajú do balenia smartfónu, no nechávajú voľbu na samotnom používateľovi. Lepšou voľbou je pre nás teda investícia do bezdrôtových slúchadiel, ktoré môžu byť pre nás praktickejšie, no aj dlhšie vydržia. Navyše dnešné slúchadlá ponúkajú aj napríklad funkciu aktívneho potlačenia okolitého hluku alebo možnosť bezdrôtového nabíjania, čo dokáže byť veľkou výhodou. Ak teda potrebujeme k nášmu smartfónu nejaké príslušenstvo, určite doň zarátame aj bezdrôtové slúchadlá.

Zdroj: Vosveteit.sk

Do ktorého z týchto typov príslušenstva ste už zainvestovali? A myslíte si, že by sa nám hodilo ešte aj nejaké iné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close