SpravodajstvoXiaomi

Dizajn zadnej strany pre sériu Xiaomi 12 je odhalený: Pozrite sa na základný, Pro i Ultra model ešte pred predstavením!

Séria Xiaomi 12 nakoniec prinesie dizajn, aký sme očakávali. Podobať sa bude na sériu Mi 10T, Ultra model nezíska sekundárny displej.

V poslednej dobe sa všetka pozornosť sústreďuje na smartfóny z radu Xiaomi 12 od čínskeho Xiaomi. Dôvodom je pripravované predstavovanie tejto série, ktoré by malo prebehnúť už v priebehu tohto mesiaca. Každou chvíľou unikajú nové špecifikácie, ale i odhadovaný dizajn smartfónov. Najnovšie sa tak môžeme pozrieť priamo na zadnú stranu týchto smartfónov. Vďaka tomu vieme, ako bude vyzerať napríklad kamerový modul ale i to, že model Ultra sa pre budúci rok vzdá ikonického sekundárneho displeja na zadnej strane. Snímky zadnej strany smartfónov nám priniesol portál Xiaomiadictos.com a vďaka nim vieme, čo môžeme v novej sérii smartfónov očakávať.

Xiaomi 12 prinesie dizajn podobný Mi 10T

Už skoršie správy naznačovali, že modelový rad Xiaomi 12 sa bude niesť v duchu staršej série Mi 10T z novembra minulého roku. Snímky zadnej strany smartfónov nám toto len potvrdzujú a už teraz vieme, že kamery by nakoniec mohli predsa len vyčnievať z tela zariadenia viac, ako sme potrebovali. Modely Xiaomi 12 a jeho Pro verzia budú mať takmer identický dizajn, rozdiel medzi nimi nakoniec možno bude len vo farebných verziách.

Xiaomi 12 dizajn
Zdroj: Xiaomiadictos.com

I keď by sme očakávali, že by kamery mali byť o niečo lepšie zasadené, svojou výbavou budú modely naozaj špičkou vo svojej kategórii. Oba smartfóny totiž majú získať čipset Snapdragon 8 Gen 1. Ďalej očakávame výkonné nabíjanie, veľkú kapacitu batérie a špičkové kamery. Tu však nekončíme, úniky nám poodhaľujú i dizajn modelu Xiaomi 12 Ultra.

Xiaomi 12 Pro dizajn
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Model s prívlastkom Ultra sa vzdá ikonického displeja

Predchádzajúca generácia modelov nám priniesla i špeciálny Mi 11 Ultra, model so sekundárnym displejom pri kamere. Ten mohol slúžiť v režime Always-on pre zobrazovanie času a notifikácií, ale i ako displej pri tvorení selfie snímok zadnou kamerou. Tento displej sa však už nemá objaviť v línii Xiaomi 12. Podľa úniku zadnej strany smartfónu tak vidíme, že displej sa tu skutočne nenachádza.

Xiaomi 12 Ultra dizajn
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Kamera je však zasadená v kruhovom module, ktorý je na pomer zadnej strany celkom výrazný. Kamera tu tiež celkom výrazne vystupuje. Dizajn sa však už nepodobá na sériu Mi 10T a Xiaomi 12 Ultra získa svoj vlastný typický dizajn. Nakoniec však musíme dodať, že zatiaľ nejde o oficiálne snímky od Xiaomi. Predstavenie má prebehnúť už vo veľmi blízkej dobe a finálny dizajn modelu sa dozvieme až počas neho.

Pozdáva sa vám takýto dizajn modelov z radu Xiaomi 12? A robíte si na tieto modely zálusk? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close