ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Digitálny detox: 6 aplikácií pre Android smartfóny, s ktorými sa vyhnete častému rozptýleniu a oddýchnete si od telefónu

Závislosť na smartfónoch je čoraz častejším problémom. A práve preto Vám prinášame 6 Android aplikácií, ktoré proti nej bojujú.

Technológie sú sami o  sebe skvelými nástrojmi, ktoré nám dokážu zefektívniť prácu. Obzvlášť smartfóny, ktoré už dávno nie sú len zariadeniami na komunikáciu, ale aj pomocníkmi, ktorý schovávajú tisícky funkcií prostredníctvom aplikácií, ktoré sú dokonca schopné interagovať aj s okolitým svetom. Skvelým príkladom sú AR aplikácie, ktoré dokážu napríklad vkladať nábytok do priestoru, vytvoriť realistické 3D modely, vytvoriť vizuál tetovania na ľudskej koži a  podobne. Ako sa však hovorí, všetkého veľa škodí. A práve preto Vám nižšie prinášame tip na aplikácie, ktorých cieľom je priniesť Vám „menej smartfónu“.

Digitálny detox: Vyskúšajte týchto 6 aplikácií, ktoré Vám pomôžu odtrhnúť sa od smartófonu

Engross: Improve focus

Prvou našou aplikáciou, ktorá vyčnieva nad ostatnými je Engross: Improve focus. Vo svojej podstate sa jedná o  veľmi jednoduchú aplikáciu, v rámci ktorej si nastavíte Vaše ciele. Napríklad to, koľko hodín sa budete venovať práci, čo musí spraviť a podobne. Následne spustíte „aktivitu“, počas ktorej ak budete vyrušený, tak jednoducho poklepete po displeji. Verte či nie, keď zrazu budete mať počas 30-minút práce 10 a viac vyrušení, tak podvedome budete odsúvať veci, ktoré Vás rozptyľujú. Táto technika sa volá „Promodorová technika“ a  patrí medzi efektívne metódy ako si manažovať čas (pozn. redakcie: po kliknutí na odkaz sa môžete o danej technike dozvedieť viac).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
digitalny detox - Engross Improve focus
Zdroj: vosveteit.sk
Engross:Fokus-Timer & Aufgaben
Engross:Fokus-Timer & Aufgaben

Brain Focus Productivity Timer

Brain Focus Productivity Timer je aplikácia, ktorej cieľom je zefektívniť Vám proces práce. Ponúka jednoduché rozhranie, v  rámci ktorého si môžete nastaviť pracovný interval a čas potrebný na regeneráciu. Aplikácia ďalej umožňuje počas týchto režimov kompletné vypnutie notifikácií, internetu a podobne, aby ste sa vyhli rozptýleniu.

digitalny detox - aplikacia pre Android smartfony PomodoroTimer
Zdroj: vosveteit.sk
Brain Focus Productivity Timer
Brain Focus Productivity Timer

Post Box – A Digital Wellbeing Experiment

Našou obľúbenou aplikáciou, ktorú používame aktívne už niekoľko dní je Post Box – A Digital Wellbeing Experiment. Za touto aplikáciou stojí samotná spoločnosť Google a  vznikla v rámci programu Digitálneho detoxu. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, zvolíte si 4-časové intervaly, v rámci ktorých Vám prídu všetky notifikácie naraz. PS: my si ju nevieme vynachváliť.

digitalna rovnovaha postbox
Zdroj: Vosveteit.sk

Freedom

Freedom je aplikácia, ktorá patrí medzi veľmi populárne. Vo svojej podstate prostredníctvom nej vyberiete ďalšie aplikácie, z  ktorých počas Vami zvolenej doby nebudete dostávať notifikácia –napríklad zo sociálnych sietí, hier, webových prehliadačov a podobne. Vo konečnom výsledku si tak viete vyselektovať dôležité a menej dôležité aplikácie, z ktorých chcete či nechcete dostávať notifikácie v určitom časovom intervale.

Freedom aplikacia digitalny detox
Zdroj: vosveteit.sk

SPACE: Break phone addiction, stay focused

SPACE: Break phone addiction, stay focused je aplikáciou, ktorá  ponúka viacero funkcií ako aplikácia Freedom, avšak pridáva k tomu ešte niečo navyše. Obsahuje množstvo funkcií, od pozastavenia notifikácií pre vybrané aplikácie, nastavenie „intervalu vyrušenia“, možnosť stmavenia obrazu keď presiahnete denný „povolený  limit“ používania smartfónu, podrobné štatistiky a podobne. Jej nevýhodou však je, že je o niečo komplikovanejšou ako je Freedom. Inými slovami, treba sa s aplikáciou naučiť pracovať, stojí to však za to.

Digitalny detox SPACE Break phone addiction, stay focused
Zdroj: vosveteit.sk
SPACE: Break phone addiction,
SPACE: Break phone addiction,
Developer: Mobifolio
Price: Free

AppDetox

Našim favoritom je však aplikácia AppDetox. Tá z nášho pohľadu vyčnieva nad ostatnými svojou jednoduchosťou. Po jej otvorení sa Vám zobrazí súbor aplikácií, ku ktorým si viete následne nastaviť pravidlá. Napríklad čas strávený v aplikácii, maximálny počet jej otvorení v určitom časovom intervale, rozvrh kedy s aplikáciou môžete pracovať a podobne. Následne, ako si nastavíte pravidlo a prekročíte ho, tak sa Vám daná aplikácia automaticky vypne po tom, ako ju otvoríte. Čerešničkou na torte je, že môžete nastaviť heslo, a tak viete obmedziť napríklad Vašim ratolestiam čas strávený hraním sa s mobilom.

aplikacie na digitalny detox_appdetox
Zdroj: Vosveteit.sk
AppDetox - App Blocker for Dig
AppDetox - App Blocker for Dig
Developer: AppDocs
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close