SpravodajstvoTechnológie

Digitálne meny zažívajú od januára hlboký prepad. Tisíce drobných investorov prišli takmer o všetko

Podľahli ste aj vy digitálnym menám? Ak áno tak určite nemáte v týchto dňoch veľa dôvodov na úsmev. Totiž hodnota viacerých digitálnych mien od začiatku roka výrazne poklesla, vrátane najznámejšej digitálnej meny na Zemi – Bitcoin.

Digitálne meny padajú strmo dole

Bitcoin oproti decembru 2017 zaznamenal strmý pád. Koncom minulého roka totiž jeho cena sa pohybovala okolo 20,000 $ za kus, dnes je to už „len“ niečo okolo 6,500 $. Znamená to, že jeho hodnota poklesla takmer o 70%. Podobný osud postihol pritom viacero významných digitálnych mien. Napríklad Etherum zaznamenal pád o 80% či Ripple, ktorý bol v minulom roku najrýchlejšie rastúcou meno padol na hodnote o viac ako 90%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
digitalne meny trh
Zdroj: pexels.com

The New York Times píše, že viacero ľudí, ktorí tak investovali do digitálnych mien koncom minulého roka, resp. začiatkom tohto roka, tak prišli o nemalé finančné prostriedky. V niektorých prípadoch ich investícia stratila na hodnote aj 90%. Pre zaujímavosť celková hodnota trhu s digitálnymi menami poklesla o zhruba 600 miliárd $ dolárov. V percentách je to pokles o 75%.

Zdroj: The New York Times, obrázky: pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close