Ďalšie významné ruské spoločnosti boli hacknuté. K útokom sa prihlásili hackeri z Anonymous

Hackeri z Anonymous hackli ďalšie významné ruské spoločnosti. Konkrétne ide o Technotec a Gazprom Linde Engineering. Zverejnili stovky GB dát.

Anonymous Putin_rusko
Zdroj: flickr.com (Antonio Marín Segovia) (CC BY-NC-ND 2.0 DEED), Anonymous (Twitter)

Hackeri z Anonymous v posledných dňoch zrealizovali sériu viacerých kybernetických útokov namierených na Rusko. Môžeme napríklad spomenúť stránku ruského ministerstva hospodárstva, či útok na Ruskú pravoslávnu cirkev, ktorá podporila „špeciálnu vojenskú operáciu“. Hackerom sa rovnako podarilo zverejniť stovky GB dát z Ruského ministerstva kultúry.

Hackeri pri každom z posledných útokov deklarovali, že pokým Rusko nestiahne svojich vojakov z Ukrajiny, tak budú pokračovať v týchto útokoch. Zdá sa, že ich slová neboli povedané do vetra.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous hackli Gazprom Linde Engineering

Hackeri hlásia, že sa im podarilo nabúrať do serverov spoločnosti Gazprom Linde Engineering. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o spoločnosť, ktorá sa špecializuje na projektovanie zariadení na spracovanie plynu a petrochemického priemyslu a ropných rafinérií. Medzi hlavných klientov spoločnosti patria firmy ako Gazprom, Gazprom Invest, Gazprom Neft, Linde, Novatek, Tatneft, China National Chemical Engineering, Sojitz a ďalšie.

Ako môžete čítať v oznámení hackerov nižšie, tak odkryli približne 768 tisíc e-mailových správ o celkovej veľkosti 728 GB.

Hackeri prostredníctvom sociálnej siete okrem iného uviedli, že útoky budú aj naďalej pretrvávať a to na všetky firmy, ktoré podporujú svojimi daňami Putinov režim a tým aj vojnu.

Hackeri sa dostali aj do serverov spoločnosti Technotec

Kybernetický útok vyššie nie je ojedinelým, ktorý hackeri zrealizovali v priebehu uplynulých hodín. Anonymous okrem spoločnosti Gazprom Linde Enfineering, hackli aj ruskú firmu Technotec. V tomto prípade zverejnili 440 GB dát zo serverov spoločnosti. Technotec je firmou, ktorá poskytuje služby v oblasti ropného a ťažobného priemyslu, pričom spolupracuje so spoločnosťami ako sú napríklad Rosneft, či Gazprom Neft.

Firma taktiež spolupracuje s ruskými štátnymi výskumnými ústavmi, vrátane Gubkinovej Ruskej štátnej univerzity ropy a zemného plynu, Federálneho štátneho jednotného podniku a Ústavu pre otázky ropy a zemného plynu Ruskej akadémie vied.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre