SpravodajstvoXiaomi

Ďalšie telefóny od Xiaomi a Redmi pribudli na zoznam nepodporovaných smartfónov. Ide o tieto populárne modely!

Xiaomi ukončuje softvérovú podporu pre ďalšie zariadenia zo svojho portfólia. Rozšíril sa aj zoznam pre modely od značky Redmi.

Xiaomi opäť raz uvoľňuje miesto pre nové modely, ktoré budú získavať pravidelne aktualizácie. Vzhľadom k tomu museli dostať so softvérovou podporou stopku ďalšie zariadenia, ktoré jednoducho už žiadne aktualizácie nezískajú. „Čierneho Petra“ si teraz vytiahli tri populárne telefóny, ktoré len pred nedávnom získali vysokú popularitu. Majitelia týchto zariadení teda už nemusia očakávať ani bezpečnostné aktualizácie, ktoré by im zaručili ochranu pred najnovšími hrozbami. O ktoré zariadenia ide si teraz prezradíme spoločne. Na aktualizáciu tohto zoznamu nás upozornila komunita Xiaomiui. A ak vlastníte niektorý z telefónov na tomto zozname, pravdepodobne by ste sa mali pozrieť po nejakom novšom zariadení.

Tieto Xiaomi a Redmi modely už nezískajú aktualizácie

Zoznam smartfónov, ktoré už nebudú získavať žiadne aktualizácie, neteší nikoho. Určite teda nie, ak na tomto zozname nájdete aj svoj smartfón, ktorý v takom prípade už nemá takmer žiadnu ochranu voči najnovším hrozbám. Najnovšie na zoznam pribudli hneď dva modely od Xiaomi, z ktorých jeden je určený pre globálny a jeden pre čínsky trh. V prípade globálneho modelu sa teda rozprávame o Mi Note 10, ktorý nasleduje jeho čínska alternatíva Mi CC9 Pro. Zoznam však rozšíril aj jeden model od Redmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť, aj Redmi teda „odpísalo“ jeden telefón, ktorý je na trhu od roku 2019. Ide o Redmi Note 8 Pro, ktorý fanúšikov potešil celkom výkonnou výbavou. Po predstavení si ho ľudia kupovali najmä pre jeho vyšší výkon za nízku cenu, ktorý im pokojne postačil aj na hranie hier. V každom prípade však musíme poznamenať, že Xiaomi na zoznam nepridalo všetky modely série Redmi Note 8. Na zozname teda zatiaľ nájdeme len Pro verziu s čipsetom od spoločnosti MediaTek. V blízkej dobe by sa však na zoznam mohli pridať aj ostatné modely série.

Miesto sa uvoľňuje pre nové modely

Údržba zariadení a vývoj systému pre rôzne modely zaberie spoločnosti a vývojárom množstvo času a aj úsilia. Vzhľadom k tomu považujeme za rozumné, že sa čínsky gigant rozhodol, že niektoré telefóny už jednoducho nebudú získavať ani bezpečnostné aktualizácie. Ide o rozumný krok aj vzhľadom k obdobiu, v akom sa nachádzame. Blíži sa nám totiž koniec kalendárneho roka a s ním aj predstavenie posledných modelov, ktoré Xiaomi uvedie na trh.

Xiaomi smartfon_logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Medzi týmito pripravovanými smartfónmi nájdeme určite najmä vlajkovú sériu Xiaomi 13, ktorá má priniesť to najlepšie, čo na trhu nájdeme. Čipset Snapdragon 8 Gen 2 má doplniť aj kamera od Leicy a ďalšie skvelé technológie. Na predstavenie sa však zrejme chystá aj Poco. Musíme ale poznamenať, že čínsky gigant do konca mesiaca plánuje predstaviť posledné telefóny, a preto očakávame, že budúci týždeň bude pre nás naozaj významným.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? Alebo ešte aktualizácie budte získavať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close