ANDROIDSpravodajstvo

Ďalšia verzia Androidu dostane funkciu, ktorá sa vám bude páčiť. Škoda, že nie je dostupná už dnes!

Google pracuje na novom prepínači pre Android, ktorý umožní používateľom zapnúť/vypnúť funkciu, ktorá limituje aktivity aplikácií na pozadí.

Mnohí z nás ešte stále čakajú na Android 12 a už dnes sa spomína nadchádzajúca verzia Androidu s poradovým číslom 13.

Portál xda-developers.com najnovšie upozorňuje na jednu z funkcií, ktorá by mala byť prítomnou v ďalšej verzii Androidu. Konkrétne poukazuje na to, že v rámci vývojárskych nastavení sa objavila funkcia „Phantom Process Killer“, s ktorou môžu vývojári najnovšie aktívne pracovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Phantom Process Killer je agresívny strážny pes, ktorý zabíja procesy na pozadí

Vráťme sa však ešte na chvíľu k Androidu 12, kde pribudol nový panel ochrany súkromia, Privacy Dashboard. Ide o funkciu, ktorá sleduje to, čo robia aplikácie na pozadí zariadenia. V rámci tohto panelu je prítomna i funkcia Phantom Process Killer – agresívny strážny pes, ktorý zabíja procesy na pozadí, ak napríklad využívajú nadmerné zdroje zariadenia, prípadne ak zamrznú a podobne.

Táto funkcia limituje počet vecí, ktoré môžu aplikácie na pozadí robiť. Najnovšie, Mishall Rahman z xda-developers.com si všimol, že v rámci projektu Android Open Source, Google sprístupnil túto funkciu pre vývojárov, ktorí môžu s ňou pracovať.

Rhaman rovnako hovorí, že sa zdá byť, že Google pridá do rozhrania Androidu i prepínač, prostredníctvom ktorého, budú môcť používatelia vypnúť, resp. zapnúť funkciu Phantom Process Killer manuálne. Portál v závere dodáva, že je možné, že funkcia sa objaví už aj vo verzii Android 12L odvolávajúc sa na jedného z vývojárov Androidu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close