ANDROIDSamsungSpravodajstvo

Ďalší a hlavne cenovo dostupný Samsung dostáva Android 12: Kedy dostane i váš telefón najnovšiu verziu Androidu?

Samsung začal v predstihu distribuovať aktualizáciu s One UI 4 založenú na Androide 12 pre ďalší smartfón.

Kórejský výrobca smartfónov, spoločnosť Samsung, ešte v novembri svetu ukázala novú verziu nadstavby One UI 4 založenú na Androide 12. Neskôr v priebehu decembra sa aktualizácie s najnovším softvérom dočkali prví majitelia vlajkových smartfónov. Išlo napríklad o modely telefónov Galaxy Z Flip 3, S21 5G a ďalšie. Spoločnosť rovnako zverejnila prostredníctvom svojho fóra harmonogram, podľa ktorého bude sprístupňovať najnovší softvér.

Samsung prekvapuje, aktualizáciu uvoľňuje „mimo“ harmonogramu

Spoločnosť Samsung najnovšie začala distribuovať aktualizáciu s najnovšou verziou nadstavby, ale i najnovším Androidom aj pre jeden z najdostupnejších smartfónov strednej triedy. Ide konkrétne o model telefónu Galaxy A52, upozorňuje portál Sammobile.com.

Aktualizácia nesie kódové označenie A525FXXU4BUL8 a uvoľňovanou je naprieč viacerými regiónmi. Okrem nového softvéru, prináša i aktualizáciu zabezpečenia systému. Portál ďalej dodáva, že aktualizáciu by mali mať dostupnú všetci majiteľa telefónu v priebehu najbližších dní až týždňov a to bez ohľadu na región. Sammobile rovnako píše, že ak vám vaše zariadenie nezaregistrovalo dostupnosť nového softvéru, tak by ste mali navštíviť nastavenia telefónu a skúsiť vyhľadať aktualizáciu manuálne.

Len pre pripomenutie, Samsung A52 bol pôvodne predstavený ešte začiatkom roka 2021. Softvér, s ktorým prišiel, bol One UI 3.1 v kombinácii s Androidom 11. Zariadenie ako také by malo v budúcnosti okrem iného dostať i aktualizáciu na Android 13.

Kedy dostane i váš smartfón aktualizáciu?

Ide o otázku, na ktorú nepoznáme presnú odpoveď. Ako sme už však vyššie písali, tak Samsung v minulosti komunikoval harmonogram, kedy sprístupní najnovší softvér a hlavne pre aké zariadenia. Pozrieť si ho môžete v tomto článku. Harmonogram ako taký však treba brať ako orientačný. Rovnako treba uviesť, že Samsung začal nedávno s distribúciou aktualizácie pre model Galaxy A72. Tak, ako v prípade A52, tak i v prípade A72, uvoľnenie aktualizácie je mimo iniciovaný harmonogram. Na druhej strane treba uviesť, že softvér bol distribuovaný skôr, ako to pôvodne Samsung sľuboval.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close