Čo robiť, ak aktualizáciu pre vaše Xiaomi nemáte ešte dostupnú, hoci ju už spoločnosť uvoľnila?

Aktualizácia MIUI či Androidu je dôležitou súčasťou každého Xiaomi. Čo však robiť, keď ju ostatní majitelia evidujú, ale vy nie?

MIUI a Android
Zdroj: Vosveteit.sk

V poslednej dobe Xiaomi vo veľkom prináša aktualizácie pre svoje smartfóny. Či už ide o MIUI 12.5 alebo Android 11, každý z nás čaká na najnovší systém pre svoj smartfón, no občas sa stane, že na nás spoločnosť akosi „zabudne“. Čo teda robiť v prípade, keď všetky smartfóny toho istého modelu okolo vás už aktualizáciu evidujú, len pre vás nie je aktualizácia dostupná? Riešenie je jednoduché, pozrite sa na tento problém spolu s nami!

Je aktualizácia skutočne dostupná pre moju ROM?

Prvou otázkou, ktorou by sme mali začať, je otázka dostupnosti ROM. Ako už určite dobre viete, smartfóny s MIUI sa nedelia len na čínsku (CN) a globálnu (MI) ROM. Preto ak zistíte, že aktualizácia pre váš model vyšla, mali by ste skontrolovať všetky dostupné informácie o nej. U nás sa totiž okrem globálnej (MI) ROM vyskytujú i európske (EU) ROM, ktoré jednoducho overíte v kóde verzie systému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
verzia MIUI
Zdroj: Vosveteit

Pre príklad si vezmeme napríklad model Redmi 9C NFC, ktorý je dostupný ako v globálnej, tak i európskej verzii ROM. Zatiaľ čo globálnu nájdeme pod kódom V12.0.8.0.QCSMIXM, tak európsku verziu značí kód V12.0.8.0.QCSEUXM. Takáto malá zmena v kóde však môže znamenať, že ostatné modely okolo vás bežia na inej verzii ROM a aktualizácia pre vás zatiaľ nemusí byť dostupná. Ako však postupovať, keď sedí i kód ROM?

Zmena regiónu smartfónu

Ak nie je aktualizácia dostupná pre váš smartfón a verzia ROM je zhodná s ROM ostatných majiteľov toho istého modelu, je tu ešte jedno riešenie, ako jednoducho vynútiť príchod aktualizácie do vášho Xiaomi. Nie je nutná žiadna inštalácia balíkov z tretích strán, stačí si jednoducho zmeniť región smartfónu a stiahnuť tak aktualizáciu z druhého servera.

Pre zmenu regiónu navštívte Nastavenia, vyberte možnosť Ďalšie nastavenia a následne možnosť Región. V niektorých prípadoch stačí zvoliť región napríklad na Českú republiku, v iných odporúčajú i vzdialenejší región ako napríklad Indiu. Rovnako však môžete nainštalovať aktualizáciu aj svojpomocne. Do pozornosti by sme vám v súvislosti s touto témou preto radi dali ešte návod, kde sme sa venovali postupu manuálnej inštalácie aktualizácie.

Podarilo sa vám vyriešiť váš problém? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre