Čo je to PAI indikátor, a ktoré Xiaomi zariadenia podporujú túto funkciu?

PAI indikátor môžeme charakterizovať ako strážcu vášho zdravia

Xiaomi Mi Band 5_pohlad z predu
Zdroj: YouTube (ASBYT)

Nové produkty z oblasti nositeľnej elektroniky z kuchyne Xiaomi priniesli v poslednej dobe viacero doteraz neznámych funkcionalít a jednou takouto funkciou, ktorá  medzi nimi vyčnieva, je takzvaný PAI indikátor. Čo to vlastne je?

Čo je to PAI indikátor?

PAI indikátor (Personal Activity Intelligence) je doplnkovou hodnotou, ktorá získala extra pozornosti v súvislosti s predstavením fitness náramku Mi Band 5, ktorý má mimochodom o 50% väčšiu presnosť pri meraní jednotlivých hodnôt v porovnaní s predošlou generáciou náramku. Ide napríklad o meranie spálených kalórií, prejdenej vzdialenosti, cez monitoringu tepu až po monitoring spánku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Band 5_meranie
Zdroj: YouTube (ASBYT)

PAI hodnotu môžeme v jednoduchosti charakterizovať ako osobný indikátor fyziologického zdravia. Alebo inými slovami, môžeme túto hodnotu opísať aj ako indikátor, ktorý vám povie, ako ste na tom z pohľadu fyzickej aktivity, prípadne či sa potrebujete zlepšovať.

Osobný asistent zdravia

PAI na základe viacerých údajov vypočítavá hodnotu, ktorá predstavuje vašu fyzickú kondíciu. Medzi hlavné údaje, ktoré berie táto funkcia v úvahu, patria napríklad údaje ako je hmotnosť, pohlavie, výška, srdcová frekvencia, športová aktivita a podobne.

Xiaomi PAI indikator
Zdroj: YouTube (ASBYT)

Ideálna hodnota je 100 bodov

Hodnota, ktorú používateľ získava je založená na dátach z uplynulých 7 dní dozadu. Ide tak o vcelku čerstvé údaje a v praxi to zároveň znamená, že sa neustále mení. Podľa vývojárov je možné dosiahnuť hodnotu od 0 do 125 bodov, pričom ideálna hodnota je 100 bodov (prípadne viac). V prípade dosiahnutia tejto hodnoty sú podľa slov vývojárov ľudia vystavení menšiemu riziku kardiovaskulárnych chorôb a ich priemerná dĺžka života sa zvyšuje o zhruba 8 rokov v porovnaní s ľuďmi, ktorí dosahujú nižšie skóre.

Tieto zariadenia podporujú PAI indikátor

Vzhľadom na to, že ide o vcelku novú funkciu, tak podpora PAI indikátora je vcelku limitovanou, ale aj napriek tomu ju podporuje hneď niekoľko zariadení. Ide konkrétne o modely hodiniek a fintess náramkov nižšie.

  • Xiaomi Mi Band 5
  • Amazfit Band 5
  • Amazfit GTR a GTR 2
  • Amazfit GTS a GTS 2
  • Amazfit Nexo
  • Amazfit BIP U
  • Amazfit BIP S
  • Amazfit T-Rex

Zdroj: via xiaomitoday.it

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre