ANDROIDNávodySpravodajstvo

Čo je Google Smart Lock a ako vám to pomôže využívať váš Android smartfón efektívnejšie?

Funkcia Google Smart Lock, alebo častokrát nazýva aj ako Chytrý zámok, vám vie zjednodušiť odomykanie vášho smartfónu.

Android smartfóny ponúkajú mnoho funkcií, o ktorých možno ani neviete. Jednou z nich je pravdepodobne i Google Smart Lock. Pomocou tejto funkcie si uľahčíte odomykanie vášho smartfónu. Ako však funguje a čo to vlastne je? Na tému upozornil web androidauthority.com.

Poznáte to. Denne zoberiete váš smartfón do ruky desiatkykrát a ak aspoň trochu dbáte na bezpečnosť zariadenia, tak ho máte zabezpečené nejakým heslom, či odtlačkom prstu. Celý tento proces odomykania sa dá jednoducho uľahčiť v situáciách, kedy to je vhodné.

Čo táto funkcia ponúka?

Sedíte napríklad doma, pri televízore. Vniknutie niekoho cudzieho do vášho smartfónu je viac než nepravdepodobné, prečo potom neustále zadávať heslo, keď beriete svoj smartfón do ruky. A presne na to bola vymyslená funkcia Smart Lock. Táto funkcia vie rôznymi spôsobmi rozpoznať, či ide o majiteľa smartfónu a či je potrebné zadávanie hesla.

Jednou z funkcií je detekcia nosenia na tele. Smartfón zistí, že ste svoj smartfón vybrali z vrecka azaregistruje zadanie hesla, ktoré od vás nebude vyžadovať aj keď ho znova do vrecka vložíte. Po opätovnom vybratí smartfónu z vrecka už od vás heslo nebude vyžadovať.

Ďalšou funkciou je rozpoznanie dôveryhodného zariadenia. Ak zariadenie vo svojom okolí rozpozná dôveryhodné Bluetooth zariadenia, nebude od vás požadovať zadanie hesla. Môže ísť napríklad o chytré hodinky, či fitness náramok, ale i slúchadlá.

Treťou funkciou je rozpoznanie dôveryhodného miesta. Ak sa teda nachádzate doma alebo na mieste, kde nepotrebujete mať svoj smartfón zaheslovaný, môžete zapnutie tejto funkcie zvážiť.

V minulosti sa k týmto funkciám pridávala aj funkcia rozpoznávania hlasu a tvárí, dokonca v niektorých starších Android zariadeniach sa táto funkcia stále nachádza.

Ako nastaviť Google Smart Lock

Predpokladá sa, že pred zapnutím funkcie Smart Lock máte nastavenú istú formu zamknutia vášho smartfónu, či už ide o  heslo alebo o zabezpečenie odtlačkom prstu. V takom prípade postupujte podľa návodu nižšie.

  1. Otvorte Nastavenia.
  2. Nájdite sekciu Zabezpečenie.
  3. Následne otvorte okno Pokročilé nastavenia.
  4. V tomto okne by ste mali nájsť možnosť Smart Lock, tento krok od vás bude vyžadovať vaše heslo.
  5. Vyberte si jednu z možností, ktorú sme opisovali vyššie.
  6. Postupujte podľa pokynov na obrazovke.
Android_funkcia smart lock
Zdroj: Vosveteit.sk

Je nutné podotknúť, že niektoré smartfóny, ako napríklad Xiaomi, volajú funkciu inak. Vo všeobecnosti ju však bez ohľadu na to, od akého výrobcu máte smartfón, nájdete v sekcii Zabezpečenie, či Heslá. Prípadne pod položkou Chytrý zámok. Dovoľte nám dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali tejto téme v súvislosti s pridaním chytrého náramku medzi dôveryhodné zariadenia, prostredníctvom ktorého môžete odomykať smartfón.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close