Návody

Cítite, že sa váš prehliadač spomalil? Toto sú najčastejšie príčiny, prečo to tak je

Cítite, že sa váš prehliadač spomalil? Než začnete problém hľadať inde, pozrite sa na najčastejšie príčiny, ktoré spôsobujú spomalenie internetu.

Je jedno či používate Google Chrome, Mozzilu Firefox, Operu alebo iný internetový prehliadač. Je pravda že jeden môže byť optimalizovanejší ako druhý, no existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť rýchlosť vášho internetu mimo samotného prehliadača. Ak sa vám zdá, že vám ide internet nejak pomalšie, určite neprehliadnite tieto problémy, ide totiž o mimoriadne jednoduchú a hlavne rýchlu „nápravu“. Na možné dôvody poukázal portál makeuseof.com.

Sociálne médiá

Ak máte otvorených veľa kariet, váš prehliadač sa môže spomaliť. Čím viac kariet máte otvorených, tým viac výkonu si prehliadač vyžaduje. V tomto prípade závisí len na vašom hardvéri, kde je hranica. V tomto smere sú sociálne médiá stránkami, ktoré si môžu vyžiadať najviac vašich zdrojov. Ak teda cítite že sa váš prehliadač spomalil, skúste pozatvárať tieto karty. Ide ale aj o iné weby, ktoré na pozadí neustále aktualizujú údaje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Škodlivé rozšírenia

Do prehliadača si môžete nainštalovať rôzne rozšírenia, ktoré vám prinesú dodatočné a vo veľa prípadoch aj užitočné funkcie. Ak ale trpí rýchlosť vášho prehliadania, možno je na čase odinštalovať tie, ktoré práve nepoužívate.

Odinštalovanie nepotrebných rozšírení môže pomôcť, no ak problém stále pretrváva, pozrite sa na tie, ktoré „žerú“ najviac zdrojov. Stačí ak si otvoríte menu, Ďalšie nástroje a Správcu úloh. Otvorí sa vám okno, v ktorom uvidíte všetky procesy a množstvo pamäte, ktoré spotrebujú. Ak si všimnete rozšírenie, ktoré spotrebúva neprimerane veľa zdrojov, vypnite ho alebo rovno odinštalujte. Váš počítač sa vám poďakuje!

Pomalý prehliadač? Toto sú najčastejšie príčiny
Zdroj: Vosveteit.sk

Antivírový softvér

Na trhu existuje množstvo antivírových softvérov a rovnako ako vo všetkom, aj v tomto prípade sa ich kvalita môže značne líšiť. Ak máte nekvalitný antivírový softvér, ten môže spomaliť celý váš počítač. Dnes môžete nájsť množstvo kvalitných antivírových programov, ktoré sú navyše bezplatné. Ak však chcete mať lepšiu ochranu, odporúča sa siahnuť po platenej verzií.

Neoptimálny DNS server

Každý internetový poskytovateľ ponúka aj základný DNS server, ktorý pomáha prekonvertovať názvy portálov na IP adresy a tým vás dostať na správnu webovú stránku. Nie vždy je však optimálnou voľbou a ak pociťujete pomalé načítavanie stránok, možno by ste si mali zvoliť iný server. Rýchle a hlavne bezpečné servery ponúkajú služby Google DNS a OpenDNS. Ak chcete vedieť ako zmeniť DNS server, odporúčame tento článok.

Vymažte si históriu, cookies a cache

Prehliadač ukladá obrovské množstvo dát. Či už ide o nastavenia, alebo históriu, či súbory cookies. Odporúča sa tieto údaje raz za čas vymazať, čo môže váš internetový prehliadač urýchliť. Možno nepocítite obrovský rozdiel, no zmena by tam mala byť. K týmto nastaveniam sa dostanete pomocou klávesovej skratky CTRL + SHIFT + DELETE.

VPN

Používanie VPN je spôsob, ako si zabezpečiť našu aktivitu na internete. Na druhú stranu tieto služby môžu spomaliť naše prehliadanie, ak sa pripájajú na vzdialený server. Niektoré voľné VPN služby zároveň obmedzujú rýchlosti neplatiacich užívateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close